Małe, wielkie wyzwanie – jak urządzić balkon XS?

Tagi: dekoracja balkonu, donice balkonowe, donice na balkon, jak ukwiecić balkon, 9 sierpnia 2019
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Czy zadawałeś sobie kiedyś pytanie – 'jak na 2m² urządzić swój mały, prywatny raj i poruszać się po nim swobodnie?' Tak? Zatem spieszymy z odpowiedzią!

Istnieje wiele patentów, dzięki którym łatwo i szybko przemienimy mały, ciasny balkon w oazę spokoju i zieleni. Jednym z nich są wiszące doniczki, które idealnie sprawdzą się na niewielkich powierzchniach, odświeżając i wzbogacając nasz balkonik. Kolejnym rozwiązaniem mogą być skrzynki balkonowe, które zwieszamy na balustradzie balkonu i wysiewamy ulubionymi kwiatami. Najczęściej wybór pada na pelargonie lub surfinie ze względu na długi okres kwitnienia (od maja do pierwszych przymrozków).

Stojące donice zajmują zbyt dużo miejsca? Wybierz mniejsze rozmiary, z powodzeniem udekorujesz nimi kącik balkonu, jednocześnie nie zabierając wiele przestrzeni. Pamiętaj, aby wybrać taki model, który bez problemów przetrwa nie jeden deszcz wiosenny czy letni podmuch wiatru – bezpieczeństwo i wytrzymałość to pierwsze cechy, którymi kierujemy się przy wyborze akcesoriów na balkon.

Jeżeli chcemy, aby nasz balkon był także miejscem relaksu, warto zastanowić się nad doborem odpowiednich mebli ogrodowych, dopasowanych rozmiarem do powierzchni, którą dysponujemy. Nie musimy wydawać masy pieniędzy by zaopatrzyć się w solidne meble balkonowe – równie dobrze sprawdzą się przerobione ręcznie skrzynki, ławki, siedziska czy oryginalne kosze. Jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia!

Nie ma nic przyjemniejszego od letnich wieczorów spędzonych na balkonie. Świetnie sprawdzą się wtedy lampy w kształcie kulizajmujące niewiele miejsca, a pięknie podkreślające atmosferę.

lampy Nuno'ni

źródło: www.makeithome.pl

Uwaga! możecie zrobić inspirowane naturą zakupy w sklepie www.makeithome.pl, oszczędzając! Wystarczy, że dołączycie do grona subskrybentów specjalnego newslettera plebiscytu Terra Flower Power, by zdobyć rabat w wysokości 30%. Szczegóły w tym wpisie – klik.

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!