Małe, wielkie wyzwanie – balkon XS!

Małe, wielkie wyzwanie – balkon XS!

Zapewne wielu z Was zadało sobie kiedyś to pytanie – jak na 2m² urządzić swój mały, prywatny raj i poruszać się po nim swobodnie? Jeśli spędzało Wam to sen z powiek, śpieszę z pocieszeniem.

Istnieje wiele patentów, dzięki którym łatwo i szybko przemienimy mały, ciasny balkon w oazę spokoju i zieleni. Jednym z nich są wiszące doniczki, które idealnie sprawdzą się na niewielkich powierzchniach, odświeżając i wzbogacając nasz balkonik. Kolejnym rozwiązaniem mogą być skrzynki balkonowe, które zwieszamy na balustradzie balkonu i wysiewamy ulubionymi kwiatami. Najczęściej wybór pada na pelargonie lub surfinie ze względu na długi okres kwitnienia (od maja do pierwszych przymrozków).

Stojące donice zajmują zbyt dużo miejsca? Wybierz mniejsze rozmiary, z powodzeniem udekorujesz nimi kącik balkonu, jednocześnie nie zabierając wiele przestrzeni. Pamiętaj, aby wybrać taki model, który bez problemów przetrwa nie jeden deszcz wiosenny czy letni podmuch wiatru – bezpieczeństwo i wytrzymałość to pierwsze cechy, którymi kierujemy się przy wyborze akcesoriów na balkon.

Jeżeli chcemy, aby nasz balkon był także miejscem relaksu, warto zastanowić się nad doborem odpowiednich mebli ogrodowych, dopasowanych rozmiarem do powierzchni, którą dysponujemy. Nie musimy wydawać masy pieniędzy by zaopatrzyć się w solidne meble balkonowe – równie dobrze sprawdzą się przerobione ręcznie skrzynki, ławki, siedziska czy oryginalne kosze. Jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia!

Nie ma nic przyjemniejszego od letnich wieczorów spędzonych na balkonie. Świetnie sprawdzą się wtedy lampy wiszącezajmujące niewiele miejsca, a pięknie podkreślające atmosferę.

Produkty wykorzystane we wpisie:
http://makeithome.pl/index.php/doniczka-b-for-soft-air-stalowy.html

http://makeithome.pl/index.php/barcelona-allin1-50cm-antracyt.html

http://makeithome.pl/index.php/barcelona-allin1-50cm-mietowy.html

http://makeithome.pl/index.php/donice/donica-wloska-ribeira-35-cappuccino.html

http://makeithome.pl/index.php/oswietlenie/lampy-wiszace/lampa-wiszaca-sirio-80-bialy.html

Dodaj komentarz