Małe jest piękne!

designerskie donice

Jakie donice i kwiaty wybrać, aby wnętrze naszego biura nadal utrzymało klimat powagi, a firma kształtowała swój wizerunek?

designerskie donice

Źródło: archiwum TerraForm

Rośliny w pracy sprawiają, że miejsce, w którym spędzamy większość swojego dnia, staje się bardziej przyjazne i przytulne. Kwiaty wpływają pozytywnie na ludzi, ponieważ kolor zielony wprowadza spokój oraz harmonię.

Gdzie zatem najlepiej ustawiać kwiaty w biurze?

Oczywiście rośliny powinny być umiejscowione w jak najbardziej reprezentacyjnych miejscach. Powinny przykuwać uwagę i wyróżniać się na tle surowej przestrzeni. Idealnie do tego celu nadadzą się designerskie donice, które wyeksponują, to co w kwiatach lubimy najbardziej. Takie pojemniki warto więc usytuować w: recepcji, poczekalni, a także w większych pokojach. Nie rezygnujmy jednak z roślin w mniejszych pomieszczeniach. Kwiaty w donicach sprawdzą się wszędzie, ale pamiętajmy, aby nie wadziły i nie przeszkadzały komuś w pracy. Nie należy ustawiać ich w przejściach, wąskich korytarzach, gdzie mogą tylko przeszkadzać.

designerskie donice

Źródło: archiwum TerraForm

designerskie donice

Źródło: archiwum TerraForm

Jakie kwiaty wybrać?

Powinniśmy wybrać takie rośliny, które będą łatwe w uprawie, oraz które są mało wymagające. Najlepiej jeśli będą wytrzymałe na niską wilgotność powietrza, potrącenia oraz przeciągi.

Popularne gatunki roślin, które zdobią wiele firm i lubią nasłonecznione miejsca to: juki, bilbergie, palmy daktylowe, agawy, wilczomlecze kolumnowe, grubosze, aloesy, peonia, pachypodia, laury, kalanchoe, eszewerie, noliny bugenwille i gasterie.

Do miejsc bardziej zacienionych warto wybrać: kliwie, aglonemy, filodendrony, szeflery, bromelie, hoje, trzykrotki, fikusy, fatsje, sansewierie, monstery, fatsjobluszcze, aspidistry, bluszcze, begonie, draceny,  kurkuligo oraz skrzydłokwiaty.

W czym będą dobrze wyglądać?

Jeśli już znajdziemy odpowiednią roślinę, nie zapomnijmy o właściwej dla niej oprawie. Donice z kolekcji Globe marki TerraForm sprawdzą się znakomicie w biurowym klimacie. Charakteryzują się subtelnymi kształtami, są odpowiednie do uprawy każdej rośliny, równie dobrze sprawdzą się jako autonomiczny element dekoracyjny. Ze względu na swój wygląd staną się nie tylko eleganckim pojemnikiem na rośliny, ale również doskonałym elementem kompozycji każdego, kreatywnego wnętrza.

designerskie donice

Źródło: archiwum TerraForm

designerskie donice

Źródło: archiwum TerraForm

Niewielkie donice dają nam możliwość dowolnego komponowania i przestawiania kwiatów. W ten sposób nasza przestrzeń będzie się zmieniać w zależności od upodobań czy wizerunku firmy.

Jeśli lubimy niecodzienne rozwiązania, możemy wykazać się kreatywnością i poeksperymentować z różnymi gatunkami roślin, różniącymi się wielkością. Możemy pozostać przy tym samym kształcie donic, a jedynie zróżnicować ich parametry.

designerskie donice

Źródło: archiwum TerraForm

Kwiaty obecne w biurze mogą wpłynąć na postrzeganie danej firmy, a jeśli „ubierzemy je” w designerskie donice z pewnością zrobimy pozytywne wrażenie na  kontrahentach, ale także na pracownikach. Dlatego właśnie starajmy się umieszczać rośliny w miejscach pracy i dbać o nie jak najlepiej.