Ludzie – Miasto – Kultura

20 czerwca 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Poznański plac Wolności już po raz kolejny staje się areną dla niezwykłych wydarzeń! Po wielkim sukcesie Poznań Design Days, przyszedł czas na Generator Malta – specjalną strefę warsztatową i koncertową, która uświetnia trwający właśnie festiwal Malta.

generator malta 2 (4)Źródło: www.malta-festiwal.pl

W tym roku festiwal Malta odbywa się w wielu lokalizacjach na terenie Poznania od 17 do 28 czerwca. Motyw przewodni tegorocznego wydarzenia to widz i sposób postrzegania przez niego rzeczywistości. Sposób, w jaki współcześnie odbieramy informacje czyni z nas bowiem obojętnych obserwatorów, a my sami często swobodnie przełączamy się miedzami rolami: świadka, widza i głównego bohatera. Czasem chcielibyśmy odwrócić wzrok i zapomnieć to, co zostało nam ukazane – ale czy to w ogóle możliwe?

generator malta (7)Źródło: www.gloswielkopolski.pl

Stałym elementem festiwalu Malta jest Generator Malta. Impreza odbywająca się na placu Wolności obfituje w ciekawe wydarzenia o charakterze rozrywkowym, jest jednak dużo miejsca dla rozwijania zainteresowań i inspirowania zmysłu kreatywnego. Lustra pozwalają optycznie powiększyć teren imprezy, są jednak przede wszystkim wyzwaniem dla wyobraźni, stąd tak liczna ich obecność – nie zabłądźcie w tym miejskim labiryncie!

generator malta (1)Źródło: www.gloswielkopolski.pl

Znalazło się również miejsce dla specjalnej strefy relaksu, a w niej: hamaki, pufy, donice pełne zieleni i dużo, naprawdę duuużo kolorów! Na placu Wolności możecie również wziąć udział w warsztatach krawieckich, i to niezależnie od wieku – mile widziani są zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy Poznania oraz goście odwiedzający miasto.

generator malta (2)Źródło: www.gloswielkopolski.pl

Odwiedźcie Poznań, by wziąć udział w szeregu imprez, jakie odbywają się na terenie miasta. Generator Malta to wielka, jednak nie jedyna atrakcja wydarzenia – od kwestii poświęconych strefie publicznej, przestrzeni miejskiej, aż po sztukę, kulturę i społeczeństwo – jest w czym wybierać!

generator malta 2 (6)Źródło: www.malta-festival.pl

Kliknij tutaj, by poznać szczegóły imprezy.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl, www.malta-festival.pl

Zapisz