Lublin zbombardowany

Lublin zbombardowany

W czwartek, 20 marca Lublin został zbombardowany. Uzbrojeni we włóczkę i szydełka wojownicy wzięli sobie na cel miejską szarość – bój o przyjazną przestrzeń publiczną rozpoczęty!

street-artŹródło: www.ultramaryna.pl

Bombardowanie zostało przeprowadzone przez seniorów, młodzież, panie oraz panów – każdy z chętnych mógł wnieść swój wkład w przekształcanie miasta… na lepsze! Akcja pod nieco niepojącą nazwą „Bombardowanie Włóczką” odbyła się 20 marca o godz. 17 na patio Galerii Białej w Centrum Kultury na ul. Peowiaków 12.

wełniane bombardowanie LublinŹródło: www.mmlublin.pl

Idea Urban Knitting jest w Polsce coraz popularniejsza. Niedawno pisaliśmy o działalności Saskich Trykotów w Warszawie, a teraz przyszła pora na relację z Lublina. Podczas spotkania mile widziani byli wszyscy, którzy lubią robić na szydełku lub drutach i chcieliby spróbować swoich sił w tworzeniu na większa skale.

Agata „Olek” OleksiakŹródło: www.skyscrapercity.com

Celem bombardowania były drzewa w wirydarzu lubińskiego Centrum Kultury oraz otwarta przestrzeń miejska, głównie schody i ławeczki.

wełniane bombardowanie LublinŹródło: www.mmlublin.pl

To pierwsze spotkanie miłośników Urban Knitting, ale kolejna edycja już niebawem! Wraz z każdym kolejnym spotkaniem dziergane sweterki będą się powiększać i obejmować coraz większy zakres miasta. Mieszkańcy Lublina, bądźcie gotowi – Wasze miasto jest od teraz na celowniku „wełnianych wojowników”!

street-artŹródło: www.ultramaryna.pl

Nie musicie się jednak obawiać – ich celem jest jedynie sprawienie, by przestrzeń miejska stała się bardziej kolorowa, przyjazna i nieco mniej formalna – wszyscy liczymy na to, że im się to uda!

yarn bombing Saskie TrykotyŹródło: www.saskakepa.waw.pl

Dodaj komentarz