Kwitnący biznes

Powoli robi się coraz cieplej, dlatego wielu restauratorów, hotelarzy i przedsiębiorców decyduje się na otwarcie letniego ogródka. Współczesny konsument staje się jednak coraz bardziej wymagający… Istotny jest więc pomysł.
Źródło: archiwum Terra
W Polsce dużą popularnością cieszą się ogródki piwne, zwykle działające pod szyldem i przy wsparciu ze strony określonej marki. Zdarzają się również kawiarnie oraz jednostki łączące kilka profili działalności. Najczęściej są one przedłużeniem lokalu na świeżym powietrzu lub samodzielnymi, ale niewielkimi punktami gastronomicznymi. Miejskie starówki są przepełnione lokalami tego typu, dlatego w gestii właścicieli leży to, aby skutecznie wyróżnić swój właśnie biznes. Liczy się idea, która wyróżni lokal i sprawi, że gość wybierze właśnie naszą, a nie inną propozycję.
Źródło: archiwum Terra
Nietypowe pomysły
W dużych miastach konkurencja jest rzeczą naturalną i nieuniknioną, a to wymusza niekonwencjonalne pomysły. Współczesny klient ma jednak coraz większe oczekiwania, i może zignorować lokal, który nie oferuje nic poza samą gastronomią. Czy da się tego uniknąć?
Źródło: archiwum Terra
Potęga kwiatów
Największą ozdobą każdego ogródka letniego jest roślinność. Jej dobór należy poważnie przeanalizować, ponieważ wiele zależy od stopnia nasłonecznienia i wilgotności. Dodatkowym problemem jest usytuowanie takich lokali, ogródki są co prawda stosunkowo wąskie, ale taką wadę można skutecznie przekuć w zaletę. Sposobem na trudnodostępne lokalizacje są wieże kwiatowe oraz zawieszane skrzynki kwiatowe marki Atech. To nie tylko elegancka ozdoba, ale również parawan, izolacja od ruchliwego miasta i kwitnąca bariera oddzielająca gości ogródka od ciekawskich spojrzeń przechodniów. W każdym z przypadków należy jednak pamiętać, aby rośliny ustawione w pojemnikach nie utrudniały konsumpcji i nie zaburzały komunikacji.
Źródło: archiwum Terra
Kompozycje kwiatów warto stworzyć w dbałości o rytm i symetrię – odpowiedni będzie jeden gatunek kwiatów, posadzony w identycznych pojemnikach ustawionych w regularnym szyku. Sprawdzą się również duże donice TerraForm, które ze względu na swoje zróżnicowane kształty i rozmiary są doskonałym narzędziem do aranżacji przestrzeni.
Źródło: archiwum Terra
Harmonijne otoczenie
Wybór donic czy skrzynek powinien być podyktowany charakterem ogródka. Nie ma miejsca na przypadkowe decyzje. Harmonię uzyskać można jedynie wówczas, gdy dekoracje będą nawiązywać do stylu całego otoczenia. Sąsiedztwo nowoczesnych, przeszklonych biurowców wręcz wymusza dla siebie towarzystwo, jakim mogą być duże donice. Taka architektura lubi prostotę i minimalizm. Doskonale sprawdzają się więc polietylenowe meble miejskie i elementy wyposażenia.
Źródło: archiwum Terra
Liczy się dobry nastrój
Aranżacja ogródka wymaga również przemyślanego oświetlenia. Odpowiednio dobrane w wyjątkowy sposób podkreśli charakter miejsca i skutecznie wyeksponuje walory. W tym przypadku również sprawdzą się podświetlane donice – ich przyjemne światło umili każdy wieczór. To również niezwykły drogowskaz, mówiący już z daleka, że to miejsce jest warte odwiedzenia.
Źródło: archiwum Terra
Ogródki letnie to doskonała inwestycja – wraz z nastaniem cieplejszych dni zapełniają się one całymi tłumami gości, pragnącymi dobrego posiłku, relaksu i kontaktu z naturą w samym środku miasta. Warto jednak posłużyć się kilkoma prostymi zasadami i stworzyć ciekawą aranżację, która skutecznie wyróżni lokal na tle konkurencji.