Kwietnik na miarę potrzeb

23 czerwca 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Na placach, starówkach ze stłoczonymi kamienicami, parkingach czy chodnikach często nie ma miejsca nawet na samotne drzewo czy krzew… A przy dużym natężeniu ruchu pieszych brak roślin jest szczególnie dotkliwy. Praktyczne ukwiecenie wąskich przestrzeni jest jednak możliwe!

kwietniki miejskie terra Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W miejscach, gdzie musi być zapewniona odpowiedniej szerokości wolna przestrzeń, sprawdzają się kwietniki miejskie o połówkowym przekroju, które przylegają do ścian. Mieszkańcy miast cenią sobie odpowiedni standard życia, a nie da się ukryć, że zieleń jest w stanie ten standard podnieść – również w tam, gdzie trudno o naturalnie występującą glebę, czy nawet miejsce dla tradycyjnych kwietników.

kwietniki miejskie terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

To właśnie dlatego tak wiele miast z całej Europy inwestuje w aranżacje kwiatowe. Doskonałym przykładem udanej inwestycji w zieleń jest stolica Bułgarii, którą zrealizowało ogrodnictwo Pro Plants. W Sofii udało się efektownie ukwiecić chodniki bez komplikowania ruchu przechodniów. Wieże kwiatowe H2000 ½ z purpurową surfinią urozmaiciły szarą przestrzeń, a nie zajęły przy tym więcej miejsca niż okoliczna mała architektura.

kwietniki miejskie terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Konstrukcja wieży kwiatowej H2000 ½ oparta jest na 9 półpierścieniach bez dna, dzięki czemu idealnie przylega ona do ściany, a nasadzone w niej kwiaty mają swobodne warunki do rozwoju. W ten sposób można łatwo i szybko uzyskać dekorację, która godzi z pozoru sprzeczne interesy – umożliwia posiadanie roślin oraz zachowanie odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni, a co więcej: kamufluje ewentualne skazy elewacji.

kwietniki miejskie terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ta (pozornie!) niewielka powierzchnia do nasadzeń zostaje maksymalnie wykorzystana: kwietnik miejski H2000 ½ może pomieścić aż do 65 sadzonek, dzięki czemu zostaje on w całości przykryty roślinami. Możliwość zamocowania do podłoża sprawia, że dekoracja zyskuje stabilność i staje się w pełni bezpiecznym rozwiązaniem dla miast.

kwietniki miejskie terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl