Kwiaty we włosach…

Kwiaty we włosach…

Tagi: Geoffroy Mottart, kwiaty, ukwiecenie, ukwiecenie miasta,


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Kwiatowe dekoracje ubarwiają ulice miast, ogrody, jak i domowe wnętrza. Czy wiedzieliście jednak, że rośliny potrafią tchnąć życie nawet w zimne monumenty? Zajrzycie, by się o tym przekonać:

Geoffroy Mottart to florysta z Brukseli. To właśnie w europejskiej stolicy można dostrzec ślady jego działalności. Dlaczego jednak „dostrzec”? Ponieważ nie sposób znaleźć je w galerii sztuki ani na żadnej z wystaw. Najskuteczniejszy sposób na znalezienie ich to spacer po mieście i czujne oko!

geoffroy-mottart-10

Bohater dzisiejszego wpisu wędruje po Brukseli i „ukwieca” miejskie monumenty. Dzień po dniu roślinne korony trafiają na głowy najsłynniejszych, uwiecznionych w kamieniu postaci, które zdawały się być już nieco zapomniane przez przechodniów.

geoffroy-mottart-9

Jednak czy da się obojętnie minąć kamienną rzeźbę z kwiatowym wiankiem i roślinnymi włosami (w wersji dla mężczyzn: z kwiatowym zarostem)? Niemożliwe! Przebierając monumenty, Geoffroy Mottart zdołał tchnąć w nie nowe życie i zainteresować nimi mieszkańców Brukseli.

geoffroy-mottart-8

Co prawda ukwiecenie rzeźb nie jest wieczne i trwa maksymalnie kilka dni, jednak jego autor dba o to, by nie pozostały zapomniane. Zdjęcia każdego „przebranego” monumentu można bowiem znaleźć w serwisie Instagram.

Po takiej dozie kwiatowych inspiracji, nikt już chyba nie ma wątpliwości, jak bardzo kwiaty odmieniają nasz świat. Pozostaje nam tylko czekać na wiosnę!

źródło: www.thisiscolossal.com

Dodaj komentarz