Kwiaty w mieście na jesień i zimę

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zbliża się zima, a wraz z nią inspirujące pomysły. Jak wprowadzić w tym okresie kwiaty do naszych miast, czy jest to w ogóle możliwe? Bardzo pomysłowo podszedł do zagadnienia Zarząd Zieleni Miejskiej w Rybniku – inwestując w warzywo.

A konkretnie w kapustę ozdobną, która jest bardziej wytrzymała na mróz niż chryzantemy i doskonale nadaje się, aby ozdobić miasto kwiatami na jesień i zimę! Pojawia się ona już od paru lat w mieście, ale w tym roku urzędnicy postanowili nabyć pięknie ubarwione, odmiany holenderskie. Możemy je podziwiać przy cmentarzu w Golejowie, rondzie Kamyczek oraz w konstrukcjach kwietnikowych firmy Terra. Kontrastowe zestawienie kolorystyczne roślin oraz ciekawe rozmieszczenie sprawiają, że wieże  kwiatowe wyglądają pięknie, ożywiając pochmurne dni i przestrzeń dookoła.

Odnaleźć je możemy przy pomniku Papieża przed Bazyliką oraz przy schodach do Teatru Ziemi Rybnickiej. Inspiracją do wprowadzenia kapusty ozdobnej w krajobraz miejski Rybnika, były rozwiązania prosto z Wiednia.
A tak się prezentują w mieście:

Źródło: https://www.nowiny.rybnik.pl

Zachęcam do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarz.

Dodaj komentarz