Plebiscyt
Kwiaty u Diora

Kwiaty u Diora

13 sierpnia 2012


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Kobieta kwiat z 1947 r. zainspirowana miłością matki do ogrodów – powraca w nowej odsłonie!

Dyrektor kreatywny i projektant Raf Simons podczas swojego debiutanckiego pokazu wybrał temat, który odwołuje się do powstania słynnej na całym świecie marki stworzonej właśnie przez Christiana Diora. Kobiecość, romantyzm i kwiaty – bo to właśnie o nim mowa – powstał dokładnie w 1947 r. Wtedy Christian Dior zainspirowany miłością swojej matki do ogrodnictwa i kwiatów stworzył na debiutancki pokaz „kobietę kwiat”. Wykorzystał krągłe sylwetki kobiet, które przypominały kielichy kwiatów.

Źródło: https://www.gardendesign.com/

W nowej kolekcji na jesień/zimę 2012 belgijski kreator mody Raf Simons stworzył pokaz, który był hołdem dla pierwotnego założyciela domu mody. Co ciekawe, podczas przygotowywania kolekcji dyrektor artystyczny inspirował się szkicami, które znalazł w archiwach domu mody Dior. Zauważył, że Christian Dior uwielbiał kwiaty, co więcej studiował ich architekturę. Dlatego nowa kolekcja odwołuje się do tej pasji założyciela domu mody Dior.

Źródło: https://www.gardendesign.com/

Jednak dla nas od samego pokazu mody i najnowszych trendów ważniejszy jest sam wystrój kilku sal. Simons stworzył niebywałą instalację z świeżych kwiatów, którymi udekorował wszystkie ściany. Wykorzystał zwłaszcza peonie, róże, białe orchidee oraz dalie. Efekt był zdumiewający, a sama instalacja była wydarzeniem samym w sobie.

Był to skomplikowany i czasochłonny proces, przy którym pracowało aż 150 osób.

Jest to ciekawostka nie tylko ważna dla pasjonatów mody, ale zwłaszcza dla osób, które inspirują się naturą. 🙂

Poniżej zdjęcia z pokazu oraz film, na którym zobaczycie, jak powstawała instalacja.Źródło: https://www.gardendesign.com/

Źródło: https://www.gardendesign.com/

Źródło: https://www.gardendesign.com/

Źródło: https://www.gardendesign.com/

[youtube]https://youtu.be/1LNp0tEkTMY[/youtube]

Źródło: https://www.gardendesign.com/, https://www.architekcikrajobrazu.info/

« »

Dodaj komentarz