Kwiaty na uroczyste wydarzenie

13 marca 2014
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Już 27 kwietnia 2014 odbędzie się kanonizacja papieża Jana Pawła II. To ważny dzień dla każdego człowieka, niezależnie od wyznania, a szczególnie dla Polaków, którzy darzą Karola Wojtyłę wielkim szacunkiem.

bratkiŹródło: www.vitaminbank.hu

Watykan już od dawna szykuje się na to wielkie wydarzenie. Rzesze pielgrzymów planują podróż do stolicy św. Piotra, by móc wziąć udział w obchodach. Z myślą o osobach, które nie mogą wybrać się w daleką podróż, organizowane są uroczystości w polskich świątyniach, a papieskie pomniki przybiorą w ten dzień efektowną kwiatową szatę.

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Aby podkreślić specyficzny charakter obchodów, warto zadbać o to, by również dekoracje odpowiadały barwom Watykanu. Kwiecień jest momentem, gdy większość roślin nadal nie osiąga maksimum swojego wzrostu, dlatego należy postawić na kwiaty, odporne na przymrozki, a które dają jednocześnie mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

To właśnie bratki pozwalają stworzyć odpowiednią oprawę dla uroczystości kanonizacyjnych. Te skromne, a jednocześnie silne rośliny odpowiadają charakterowi Papieża Polaka, a co więcej: dobranie kolorów odpowiadających barwom Watykanu nie sprawia trudności. Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe są doskonałym sposobem na ekspozycję bratków – mogą z powodzeniem zostać ustawione na placach miejskich i w pobliżu pomników, co eliminuje problem nasadzeń w zabetonowanej przestrzeni.

Aby stworzyć efektowne otoczenie dla monumentów lub pobliża świątyń, warto postawić na wieże kwiatowe obsadzone bratkami w barwach żółto-białych, które widnieją na fladze Watykanu. Tym sposobem aranżacja przestrzeni miejskiej może zostać idealnie przygotowana do obchodów uroczystości kanonizacyjnych.

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Wieże kwiatowe mogą wprowadzić naturę do zurbanizowanej przestrzeni nie tylko przy okazji znaczących uroczystości – to innowacyjne rozwiązanie zdobi okolicę przez cały rok, również jesienią, a nawet zimą. W okresie wiosennym najbardziej optymalną rośliną do nasadzeń są bratki oraz tulipany, ale zakres możliwości powiększa się wraz z nadchodzącym sezonem letnim.

Papież-Polak ukochał rodzimą naturę, dlatego dekoracja w postaci kwietników obsadzonych żółto-białymi bratkami będzie doskonałym rozwiązaniem z okazji uroczystości kanonizacyjnych. Warto już teraz przemyśleć aranżację dekoracji – pozostał już tylko nieco ponad miesiąc!

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Dodaj komentarz