Na latarniach miejskich zakwitły kwiaty!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Latarniom miejskim powinniśmy poświęcać więcej czasu,  zadbać o nie tak,  jak dbamy o nasze ulice. W końcu stanowią nieodłączną część przestrzeni miejskiej. Nawet jeśli nie chcemy, aby zwracały uwagę przechodniów to i tak będą to robić!

Często po prostu nam przeszkadzają, wpadamy na nie nieoczekiwanie w biegu. Lampy miejskie mogą jednak, dzięki odpowiedniej aranżacji, stać się przyjazne dla mieszkańców, być czymś więcej niż tylko słupem.

 Bez nich ciężko byłoby trafić do domu, trudno by było dostrzec cokolwiek w nocy. Są dla nas cennym drogowskazem, wyznacznikiem naszej codziennej drogi. Dlatego powinniśmy podarować im odrobinę natury w postaci wiszących kaskadowych konstrukcji kwietnikowych. Znakomicie wypełniają przestrzeń miejską, a do tego są bezpieczne dla przechodniów. Nie będą im wadzić i ograniczać miejsca na niezbyt szerokich chodnikach czy ulicach.

Proszę sobie wyobrazić ulicę przystrojoną właśnie takimi kwietnikami. Lekkie, subtelne lampy miejskie dzięki kwiecistym kulom nabiorą efektywnego wyglądu. Staną się przepięknym dodatkiem dla miasta, niczym naturalny sznur pereł stworzą oazę w miejskiej dżungli. Takie lampy są godne naszych spojrzeń!

Oczywiście mogą też coś delikatnie przysłonić i odciągać nasze spojrzenia od innych, brzydszych elementów, np. od fasad czy nachalnych reklam.

Wiszące kwietniki możemy montować nie tylko do typowych latarń. Warto też wykorzystać słupy energetyczne, rozmaite podpory pod reklamy albo inne pionowe elementy architektury, np. kolumny. Może się to okazać wielką korzyścią dla ich wyglądu! Dodatkowo przystrojone tak miasto to jego najlepsza wizytówka!

Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Czy kwiaty na lampach miejskich nie wyglądają znakomicie?

 

Źródło: Archiwum Terra

Więcej przykładowych kompozycji kwiatowych

Dodaj komentarz