1

Kwiatowa piłka w Opolu

W najnowszym artykule dziennika „Nowa Trybuna Opolska” możemy przeczytać o kwiatowej piłce firmy Terra, która niebawem pojawi się w Opolu.

Piłka wypełniona kwiatami w barwach narodowych stanie na rondzie przy ulicy Wrocławskiej. To nietypowy element przygotowań Opola do Euro 2012.

Jak możemy przeczytać dalej: „Do Opola trafi konstrukcja piłki nożnej o średnicy trzech metrów z kolekcji Terra 2012, zbudowana z ocynkowanej stali z możliwością obsadzenia roślinnością.”

Zdaniem miejskiego ogrodnika – Grażyny Rąckiej „Tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej to świetna promocja. Symbole, które będą kojarzyły się z mistrzostwami, powinny znaleźć się nie tylko w miastach, które będą gospodarzami rozgrywek sportowych, ale także w innych miastach, szczególnie sąsiednich”.

Kwiaty, które zostały wybrane do ukwiecenia konstrukcji, to begonie kwitnące w kolorach symbolizujących barwy narodowe.

Ukwiecona konstrukcja zostanie niebawem ustawiona na rondzie przy wyjeździe z miasta w kierunku Wrocławia.

Grażyna Rącka dodaje: „Myślę, że idealnie wkomponuje się w przestrzeń miejską nadając Opolu klimatu mistrzostw, ciesząc oko turystów i kibiców”.

Po mistrzostwach kwitnąca piłka ma być przestawiona w inne miejsce. Najprawdopodobniej trafi w okolice ośrodka piłkarskiego na ulicy Północnej.

Koszt instalacji i kwiatów to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przeczytaj cały artykuł

Przykładowe ukwiecenie kwiatowej piłki firmy Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: https://www.nto.pl/