Kwiatowe inspiracje dla Twojego ogrodu

7 listopada 2011
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W ciekawym zaaranżowaniu ogrodu, tarasu lub balkonu mogą pomóc kwiatowe wieże. Będą one interesującym pionowym elementem kompozycyjnym. Dostępne są modele różnej wysokości.

 

Wieże kwiatowe

Można je ustawić na trawniku albo wśród innych roślin, np. na rabacie z krzewów lub rabacie bylinowej. Jeśli obsadzimy ich podstawę, to wtopią się ładnie w całą kompozycję.

Kwiatowe wieże świetnie spiszą się też na tarasie lub balkonie. Do wyboru mamy elementy pełne (czyli okrągłe w przekroju) i półpełne (połówki koła, które można ustawić przy ścianie). To dobre rozwiązanie także dla posiadaczy ogrodów na dachach. Wieże kwiatowe są stabilne, więc nie przewrócą, ani nie zdmuchnie ich wiatr, nie są wbudowane na stałe tak jak pojemniki murowane, a ziemia, w której posadzone są rośliny, nie ma bezpośredniego kontaktu z  dachem, więc nie trzeba się obawiać, że strop będzie przeciekał.

Wieże kwiatowe polecać można także tym, którzy w części swego domu lub w dostawionych do niego budynkach prowadzą firmy. Obsadzone kwiatami wieże usytuowane przy wejściu są dobrze widoczne i wyglądają bardzo reprezentacyjnie. Wieże warto też ustawić na parkingach, które na ogół na potrzeby firmy muszą być dość duże. Można nimi dzielić przestrzeń na mniejsze części albo oddzielać część firmową od prywatnej, domowej. Duże podjazdy, dużą powierzchnię wyłożoną np. kostką, można ożywić, odgradzając ją właśnie przy pomocy kwiatowych wież.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Źródło: https://www.administrator24.info/zielen/id328,Ogrod-w-kwiatach.html

 Zachęcam do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarz.

Dodaj komentarz