Kup deskę, pomóż jeżom!

Kup deskę, pomóż jeżom!

Są delikatne i pokojowo nastawione do życia, a ich nieporadny chód chwyta za serca. To samo jednak często wpędza je w kłopoty… Gotów do działania?

kupdeske (2)Źródło: www.kupdeske.pl

Kup więc deskę i pomóż jeżom!

Z każdym rokiem polska populacja jeży kurczy się. To w dużej mierze wina człowieka, który (również nieświadomie) stale przyczynia się do wymierania pożytecznych ssaków. Za redukcję ilości szkodników, za zjadanie niewielkich gryzoni i oczyszczanie ogrodów z nieżywych zwierząt „odwdzięczamy” się likwidując zimowe kryjówki.

kupdeske (7)Źródło: www.pixabay.com

Wbrew pozorom jeż nie jest pospolitym, powszechnie występującym zwierzęciem! Polska populacja jest już na tyle mała, że została objęta ochroną gatunkową, która nakłada na każdego z nas obowiązek udzielenia pomocy każdemu osobnikowi w potrzebie.

kupdeske (1)Źródło: www.pixabay.com

Już niedługo temperatura spadnie poniżej 9 st. C, co dla jeży jest znakiem do rozpoczęcia zimowego snu. Bezpieczne, suche i wygodne legowisko jest dla nich gwarancją przetrwania. Pamiętajmy więc, by stworzyć we własnym otoczeniu odpowiednią kryjówkę dla pokrytych igłami gości, a czworonożne pupile uczyć posłuszeństwa – wiele wyrwanych ze snu jeży ginie bowiem na skutek ataku psów, a nawet…kotów.

kupdeske (3)Źródło: www.pixabay.com

Ogrom korzyści, jakie niesie za sobą obecność jeża w przydomowym ogrodzie czy parku sprawia, że warto poświęcić kilka chwil na stworzenie specjalnego domku. Tworząc to nieskomplikowane, tanie i bezpieczne legowisko, można również spędzić miły czas z dziećmi!

Drobne kwoty na budowę domków można również przekazywać za pośrednictwem strony www.kupdeske.pl. Jedna wirtualna „deska” to koszt rzędu 2 zł, wystarczy za pomocą suwaka na stronie wybrać odpowiednią ilość materiału, a następnie przejść do płatności – to bardzo proste! Całkowity koszt z przelewów zostanie przekazany na budowę specjalnych domków.

kupdeske (4)Źródło: www.pixabay.com

Dodaj komentarz