Plebiscyt
Kulturka podwórka

Kulturka podwórka

6 lipca 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Rozwijać kreatywność najmłodszych poprzez tworzenie miejsc im przyjaznych – oto cel, który przyświeca idei pod nazwą „Kulturka podwórka”.

kreatywna przestrzeń miejska (5)Źródło: www.portalkomunalny.pl

„Kulturka podwórka” to przedsięwzięcie, w ramach którego powstają nowe place zabaw na terenie Zielonej Góry. Jednak nie są to zupełnie zwyczajne place i bardzo daleko im do standardowych zestawów z folderów.

kreatywna przestrzeń miejska (4)Źródło: www.rzg.pl

W miejscu kolejnych typowych placów zabaw, powstają oryginalne, niepowtarzalne miejsca do spędzania wolnego czasu. Pomysł idzie wprost od przyszłych użytkowników, czyli od dzieci. To właśnie wyobraźnia najmłodszych jest najlepszym źródłem niekończących się inspiracji, dzięki którym surowa na co dzień przestrzeń miejska staje się bardziej przystępna.

kreatywna przestrzeń miejska (3)Źródło: www.portalkomunalny.pl

Organizatorzy chcą pokazać dzieciom, jak doskonale można się bawić, nawet bez klasycznych zabawek ani standardowego placu zabaw z huśtawkami. „Kulturka podwórka” to doskonała okazja do ćwiczenia wyobraźni i spędzania czasu z najbliższymi.

kreatywna przestrzeń miejska (2)Źródło: www.portalkomunalny.pl

20 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie „Kolorowo mi”. To pierwsza z czterech zaplanowanych imprez, w ramach której wraz z maluchami przeprowadzono metamorfozę nieco zaniedbanego skweru. Dzieci wraz z rodzicami uporządkowały kwietniki miejskie, posadziły nowe kwiaty, a nawet zbudowały domek z kartonu. Kolejna zabawa przewidziana jest na 18 lipca – organizatorzy zdradzają, że tym razem powstanie prawdziwa miejska dżungla, pełna… piratów.

kreatywna przestrzeń miejska (1)Źródło: www.portalkomunalny.pl

Inicjatorem akcji jest Fundacja Wspierania Twórczych Inicjatyw LYADA przy współpracy Urzędu Miasta Zielona Góra.

« »

1 komentarz do wpisu “Kulturka podwórka”

  1. Świetny pomysł, dla dzieciaków genialny a podwórka tylko na tym zyskają. Fajnie pokazywać dzieciom, że można coś robić wspólnie, dla społeczności, a lekceważyć wszystko co jest wokół

Dodaj komentarz