Krzewienie wiosny

Krzewienie wiosny

20 marca 2014


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Po zimie każdy element zwiastujący przełom w przyrodzie jest balsamem dla duszy i oczu. Kwitnące krzewy sprawdzają się w tej roli już od lutego – ale który gatunek wybrać?

Magnolia flowers

Urozmaicenie codzienności

Zarówno przestrzeń miejska, jak i prywatne ogrody i domy wymagają odświeżenia po zimie. Szare otoczenie może zostać łatwo ożywione przy użyciu krzewów, z których wiele rozpoczyna kwitnienie już z początkiem lutego. Designerskie donice TerraForm są rozwiązaniem, które pozwoli wprowadzić je nawet do miejsc trudnych kompozycyjnie – pokrytych betonem skwerów, chodników lub prywatnych tarasów i ogrodów.

Hamamelis - DIANE

Jednym z najszybciej kwitnących krzewów jest oczar pośredni (Hamamelis xintermedia) i jego odmiany: Miedziano-żółta ‚Jelena’, brązowo-czerwona ‚Ruby Glow’, karminowa ‚Diane’ lub żółta ‚Pallita’. Ten krzew dorasta do 3 metrów, dlatego do jego uprawy optymalne są naprawdę duże i wytrzymałe duże donice takie jak np. Gianto marki Nuno’ni lub Gio Tondo od Slide.

donice nuno'ni terraform.plŹródło: www.terraform.pl

Wiosna, ach to ty!

W marcu gama kwitnących krzewów powiększa się o wierzbę iwę (Salix caprea) – której srebrzyste bazie są najpewniejszą oznaką ocieplenia i sprawdzonym sposobem na wielkanocną dekorację. Wczesną wiosną kolorowe, duże donice TerraForm mogą zostać obsadzone również kaliną bodnantską (Vibrunum xbodnantense), kaliną wonną (Vibrunum farrei) lub magnolią gwiaździstą (Magnolia stel lata).

donica gio tondo terraformŹródło: www.terraform.pl

Wszystkie z tych krzewów charakteryzują się pięknymi biało-różowymi kwiatami o słodkim zapachu. Żółte kwiaty to cecha derenia jadalnego (Cornus mas), a znacznie bardziej intensywny, pomarańczowy kolor mają kwitnące pigwowce japońskie (Chaenomeles japonica).

magnolia gwiaździsta

Do miast i ogrodów

Marzec i kwiecień niekiedy zaskakują ostatnimi przymrozkami, jednak krzewy takie jak wierzba oszczepowata (Salix hasta), nie są na nie wrażliwe. Podobnie jak designerskie donice TerraForm, które są doskonałym uzupełnieniem wiosennych dekoracji ogrodowych i sprawdzoną podstawą dla krzewów. W obszarach zurbanizowanych sprawdzi się ligustr pospolity, forsycja pośrednia (Forsythia xintermedia) oraz wszelkie odmiany magnolii.

The First Forsythia

Rośliny te poradzą sobie na placach i w sąsiedztwie tras komunikacyjnych, a wytrzymałe donice z kolekcji TerraForm umożliwią ich wprowadzenie nawet do tak problematycznych miejsc. Stworzą dla nich optymalne warunki rozwoju, a bogata paleta barw pozwoli łatwo dopasować pojemnik do konkretnej rośliny.

donica gio tondo terraformŹródło: www.terraform.pl

Wyczekiwana oznaka zmian

Kwitnące krzewy są wyraźnym dowodem na to, że właśnie nadeszła wiosna. Ich żywe kolory i intensywne aromaty sprawiają, że wprost chce się żyć. To doskonały sposób na aranżacje przestrzeni miejskiej oraz prywatnych ogrodów i tarasów. Wykorzystaj go już teraz!

donica gio tondo terraformŹródło: www.terraform.pl

donice TerraForm
Źródło: www.terraform.pl

podświetlane donice TerraForm
Źródło: www.terraform.pl

donica Extravase Atech.pl
Źródło: www.terraform.pl

« »

Dodaj komentarz