Król dyskoteki!

26 października 2012
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jeśli jesteś zdania, że do otwarcia dobrze prosperującego klubu czy dyskoteki wystarczy mieć dobrego DJ oraz lokal wyposażony w kilka butelek alkoholu, to po przeczytaniu tego artykułu zmienisz zdanie…

Organizacja nowoczesnej, funkcjonalnej, modnej, ale także przynoszącej zyski dyskoteki wymaga posiadania ogromnej wiedzy. Czas więc poznać kilka zasad mówiących o tym, jak odpowiednio zaaranżować wnętrze lokalu oraz na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Źródło: archiwum Terra

Stworzyć klub o wyjątkowym klimacie, który będzie znakomity na weekendowe szaleństwa i wieczorne wypady w tygodniu – to nie lada wyzwanie. Oczywiście podstawą udanej zabawy jest muzyka, ale niestety nikt nie przyjdzie do lokalu, którego wnętrze jest po prostu mało atrakcyjne…

Bez względu na to, czy projektujemy wystrój klubu, pubu, czy dyskoteki musimy pamiętać o specyfikacji klienta, lokalizacji oraz wyposażeniu. Ważne jest również oświetlenie, nagłośnienie czy detale, które wpływają na odbiór lokalu rozrywkowego przez klienta.

Idealnie wyreżyserowane wnętrze

Nieodpowiednie światło, zły kolor ścian – to podstawowe i najgorsze błędy w projektowaniu. Dobre oświetlenie powinno więc współgrać i stanowić spójną całość z resztą wyposażenia. Warto także pamiętać, że za pomocą kolorów możemy optycznie powiększyć lub zmniejszyć nasz lokal. Nie bez znaczenia w kwestii wystroju pozostają odpowiednio dobrane dodatki, to one wyznaczają charakter danego wnętrza i świadczą o jego klimacie.

Wybór wyposażenia dyskotekowego jest obecnie ogromny, dlatego z pewnością przed podjęciem ostatecznej decyzji zmienisz zdanie kilkukrotnie. Jakie jednak elementy zagwarantują zainteresowanie klientów? Które są stylowe, efektowne i będą atrakcyjne wyglądać w Twoim wnętrzu? A także jaki element pozwoli nam na tanią i skuteczną promocję własnego lokalu? Doskonałym sposobem na rozwiązanie powyższych problemów okażą się  podświetlane donice z kolekcji TerraForm.

Źródło: archiwum Terra

Duże donice możemy wykorzystać podczas imprez tematycznych i eventów. Dodatkowo mogą one pełnić funkcję wizytówki – możemy na nich umieścić logo swojej firmy lub inną dowolną treść. Dzięki swojemu wyglądowi nie tylko jest to odpowiedni ekspozytor reklamowy, ale również designerski element, który posłuży nam do dekoracji wnętrza, jak i jego najbliższego otoczenia.

Źródło: archiwum Terra

Świecące serce lokalu

Planując aranżację lokalu rozrywkowego powinniśmy oczywiście pomyśleć o wyglądzie głównego elementu każdego lokalu czyli – baru. Doskonałym i designerskim elementem, dzięki któremu nasz lokal stanie się ulubionym miejscem spotkań, a także zabawy będzie rozświetlony ciepłym bądź zimnym światłem snack-bar. Możemy umieścić na nim logo swojej firmy, w ten prosty sposób niezwykła reklama może trafić do najmodniejszych dyskotek i wszelkich innych lokali.

Źródło: archiwum Terra

Źródło: archiwum Terra

Jak widzisz, odpowiednia aranżacja wnętrza przesądzi o sukcesie bądź porażce danego lokalu rozrywkowego. Dlaczego więc nie skorzystać z sprawdzonych rozwiązań, które efektownie zorganizują, a co najważniejsze – rozświetlą Twój lokal?