Kożuchowska świątynia ukwiecona

Budowle sakralne bywają wkomponowane w ciągi kamienic. Niewielkie parcele z wąskimi kamieniczkami i ulicami mają swoje historyczne uzasadnienie, gdyż miasta wraz z kościołami otaczano murami obronnymi, jednak po dziś dzień na zbytek w postaci zieleni i ogrodów nie ma miejsca.

kożuchów wieże kwiatowe terra (4)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Podobnie jest w Kożuchowie, gdzie świątynie ulokowano właśnie na miejskiej starówce. Otoczenie kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Gromnicznej w Kożuchowie nie jest jednak pozbawione natury! To zabytek architektury, a jednocześnie siedziba parafii, dlatego zasługuje na szczególnie atrakcyjną oprawę – już od wielu lat stanowią ją wieże kwiatowe model H1200 ukwiecone piękną, czerwoną pelargonią.

kożuchów wieże kwiatowe terra (5)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ten uniwersalny model świetnie sprawdza się w przypadku świątyń ulokowanych w ciasnym sąsiedztwie innych budynków. Niewielka, ale wyrazista kaskada H1200 podkreśla rangę świątyni, jednak nie zakłóca komunikacji, co szczególnie ważne jest podczas uroczystości takich jak komunie, śluby czy procesje.

kożuchów wieże kwiatowe terra (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Konstrukcja kwietnikowa zastosowana w okolicy głównej kożuchowskiej świątyni może pomieścić aż do 90 sadzonek, które po rozkwitnięciu tworzą efekt kwiecistej wieży. Obecność tak barwnej, a jednocześnie wyszukanej kompozycji w bezpośrednim sąsiedztwie świątyni skutecznie wyróżnia ją na tle sąsiedniej architektury i skłania do wizyty.

kożuchów wieże kwiatowe terra (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl