Koronkowa robota

Koronkowa robota


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zauważyłeś delikatną koronkę na chodniku? Możesz być pewien, że była tu NeSpoon, polska artystka, która pokrywa szarą miejską przestrzeń misternymi wzorami. Oto przegląd jej twórczości:

NeSpoon street artŹródło: www.playtusu.com

Warszawska artystka tworząca pod pseudonimem NeSpoon przykrywa szarą miejska przestrzeń delikatną koronką. W ten sposób nawet mniej atrakcyjne miejsca nabierają eleganckiego szyku.

NeSpoon street artŹródło: www.designyoutrust.com

Dzieła powstają na bazie tradycyjnego wzoru koronki, który jest przekładany na język street artu przy pomocy specjalnych szablonów oraz farby w sprayu. W portfolio NeSpoon znajdują się także misterne wzory tworzone na szydełku i rozpościerane pomiędzy budynkami niczym zwiewna pajęcza sieć.

NeSpoon street artŹródło: www.fust.pl

Polska artystka dopasowuje charakter dekoracji do ich otoczenia – doskonałym miejscem na koronkę są więc elewacje budynków, chodniki czy też mała architektura. Poprzez lata jej sztuka znalazła się na wielu domach, parkingach, koszach na śmieci i znakach drogowych w miastach na całym świecie.

NeSpoon street artŹródło: www.handimania.com

Artystka woli, aby jej dzieła nazywać nie street artem, ale „miejską biżuterią”. Jak wyjaśnia „Biżuteria sprawia, że ludzie stają się piękni, a moje ozdoby mają za zadanie uczynić to samo z przestrzenią publiczną. Chciałabym, by ludzie, którzy ją odkrywają, choć na chwilę uśmiechnęli się i poczuli lepiej”.

NeSpoon street artŹródło: www.masujsynapsy.pl

Inspirowani, co sądzicie o takim sposobie upiększania naszych miast? My z pewnością uśmiechnęlibyśmy się na taki widok!

NeSpoon street artŹródło: www.masujsynapsy.pl

NeSpoon street artŹródło: www.etapes.com

NeSpoon street artŹródło: www.masujsynapsy.pl

NeSpoon street artŹródło: www.mymodernmet.com

NeSpoon street artŹródło: www.mymodernmet.com

NeSpoon street art
Źródło: www.mymodernmet.com

1 komentarz do wpisu “Koronkowa robota”

  1. Niesamowicie wyglądają te koronki, a powierzchnie, na których są umieszczane wyglądają zdecydowanie lepiej niż pierwotnie. NeSpoon powinna na zlecenie miast w ten sposób „upiększać” rozmaite miejsca!

Dodaj komentarz