Konstrukcje kwietnikowe dla każdego

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Konstrukcje kwietnikowe – wieże kwiatowe ze względu na łatwość utrzymania  są  doskonałym rozwiązaniem dla cierpiących na coraz większy brak czasu inwestorów prywatnych, właścicieli przydomowych ogrodów, tarasów czy balkonów.

Tradycyjne kompozycje kwiatowe wymagają czasu na wzrost. Gotowe konstrukcje kwietnikowe zapewniają natychmiastowy efekt aranżacyjny – skomponowane w firmach ogrodniczych, jako gotowe produkty przewożone są do klienta. Sama pielęgnacja roślin również nie jest zbyt wymagająca, stosując oszczędzającą czas i pracę odżywkę hydrożelową, można zmniejszyć częstotliwość podlewania. Wybór kształtów i kolorów ukwieceń, a także samych konstrukcji kwietnikowych (kaskadowe stojące, wiszące, mocowane na murach, balustradach) jest tak duży, że na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

kaskadowe konstrukcje kwiatoweŹródło: Archiwum Terra

O miejscach, w których lubimy przebywać, mówi się, że mają swoiste genius loci, coś co sprawia, że dana przestrzeń jest jedyna w swoim rodzaju. W dobie wszechobecnych działań marketingowych, przedstawiciele miast i miasteczek szczególnie zabiegają o to, by wizerunek miasta był wyrazisty i spójny. Aby zbudować unikatową, a przez to pociągającą markę miasta, szuka się jego specyficznych cech. Zieleń może być jedną z nich, choć tak naprawdę jest elementem „ponadmarkowym”, niezbędnym do uczynienia miejskiego życia znośnym. W formach naturalnych, półnaturalnych i przetworzonych pełni funkcje estetyczne, rekreacyjne i zdrowotne –  wpływa na złagodzenie lub eliminację uciążliwości życia w miastach, kształtowanie układów urbanistycznych i wprowadza ład przestrzenny.

Dodaj komentarz