Konstrukcje kwiatowe w Trzciance Lubuskiej

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wśród wielu elementów wpływających na komfort życia na osiedlach mieszkaniowych ważne miejsce zajmuje sposób zagospodarowania otaczającej przestrzeni.

Dlatego zarządcy wspólnoty mieszkaniowej z Trzcianki Lubuskiej zdecydowali się na wprowadzenie natury w postaci kwiatów w przestrzeń swoich osiedli.

Podobnie jak włodarze miast, deweloperzy i zarządy wspólnot mieszkaniowych coraz częściej wychodzą z założenia, że miejsce, w którym odpoczywamy i spędzamy większą cześć życia rodzinnego powinno być dla nas przyjazne. Z takiego założenia wyszli również zarządcy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej z Trzcianki Lubuskiej, dla których firma Terra® zrealizowała Kompleksową Usługę.

Firma Terra® w ramach swojej usługi zaproponowała Klientowi przy użyciu elementów małej architektury wprowadzenie kwiatów i roślinności w przestrzeń miejską.

Gdy Klient w porozumieniu z firmą Terra® zadecydował, że konstrukcje kwietnikowe – wieże kwiatowe są gotowe, rozpoczęto montaż. 22 maja na os. Słowackiego 24 zawisły cztery wiszące kwietniki Jiflor 600, dodatkowo na ul. Kościuszki 12, postawiono trzy wieże kwiatowe H1100.

Rośliny, które zastosowano do upiększenia osiedli w wiszących konstrukcjach kwietnikowych to surfinia kremowa i surfinia purpurowa w połączeniu z liśćmi ipomoei (wariant ukwiecenia A113). Natomiast wieże kwiatowe ozdobiono surfinią bordową, pelargonią i jasnymi liśćmi ipomoei (wariant ukwiecenia A114).

Dzięki kwiatom osiedla nabrały charakteru oraz stały się jeszcze bardziej przytulnym i rodzinnym miejscem.

A tak wyglądał etap ukwiecenia i pielęgnacji roślin:

I. Kwiaty 19 kwietnia

trzcianka2Źródło: Archiwum Terra

trzcianka1Źródło: Archiwum Terra

II. Kwiaty 4 maja

trzcianka4Źródło: Archiwum Terra

trzcianka5Źródło: Archiwum Terra

trzcianka3Źródło: Archiwum Terra

III. Kwiaty dnia 14 maja

trzcianka9Źródło: Archiwum Terra

trzcianka8Źródło: Archiwum Terra

trzcianka7Źródło: Archiwum Terra

trzcianka6Źródło: Archiwum Terra

A tak wygląda wieża kwiatowa usytuowana w mieście:

trzcianka12Źródło: Archiwum Terra


Cześć!
Bądź na bieżąco z naszymi treściami!
Chcesz być pierwszym, który dowie się o nowych wpisach na blogu? Zapisz się teraz, aby otrzymywać ekskluzywne powiadomienia! Pozdrawiamy,
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz