Kompozycje kwiatowe na balkon i taras

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Od pierwszych cieplejszych wiosennych dni po jesienne przymrozki w naszych ogrodach, na balkonach i tarasach ustawiamy rozmaite skrzynki i donice z kwiatami. Nie ma w tym nic dziwnego. Sezonowe rośliny wnoszą bowiem ze sobą dużo kolorów.

Dzięki kwiatom otoczenie staje się ładniejsze i weselsze, a nam od razu poprawia się nastrój. Do ich posadzenia nadaje się w zasadzie każdy pojemnik.

Dobre mocowanie przyda się choćby tym, którzy chcieliby uczynić swój taras zacisznym zakątkiem odciętym od otoczenia, a niestety nie da się go obsadzić wzdłuż ogrodzenia drzewami i krzewami. (Np. gdy w granicy działki znajduje się ściana budynku sąsiada albo gdy ziemia jest całkowicie pokryta nawierzchnią). Co wtedy zrobić? Jak choć trochę zyskać poczucie prywatności? Posadzić pnącza (nie lubią one jednak metalowych ogrodzeń, a sąsiad może nie zgodzić się, by wspinały się po jego elewacji) albo… przymocować do ogrodzenia lub dostawionego przy ścianie budynku ekranu, pojemniki z roślinami sezonowymi. W podobny sposób skrzynkami i donicami Terra®. można wydzielić taras (to dobry pomysł dla posiadaczy niewielkich ogródków przy domach szeregowych), czy też przesłonić nieładny widok.

kompozycje kwiatowe na balkonŹródło: Archiwum Terra

Jak widać, nic nie jest już przeszkodą, aby pojemniki z kwiatami, czyli kompozycje kwiatowe, przyozdobiły każdy dom – czy to jednorodzinny, czy też przysłowiowe M3 z balkonem w bloku. Kolumna, słupek, barierka, balustrada schodów lub ściana nie stanowią już żadnego problemu. Walory estetyczne takiego ukwiecenia docenią nie tylko domownicy, ale także sąsiedzi, przechodnie i goście.

Poniżej dwie propozycje kompozycji kwiatowych na balkon i taras do powieszenia na ścianie

kompozycje kwiatowe na balkon3kompozycje kwiatowe na balkon1

Źródło: Archiwum Terra

Zachęcam do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarz.

1 komentarz do “Kompozycje kwiatowe na balkon i taras”

  1. BARDZO PROSZĘ O PODANIE NAZW ROŚLIN UŻYTYCH W KOMPOZYCJI KWIATOWEJ PO PRAWEJ STRONIE ZDJĘCIA I W JAKIEJ SKRZYNCE SĄ ( JAK POSADZIĆ COŚ TAKIEGO).
    POZDRAWIAM KAMIŃSKA

    Odpowiedz

Dodaj komentarz