Kolorowy Grudziądz

Tagi: donice miejskie, grudziądz, ukwiecenie miasta, wieże kwiatowe, 30 sierpnia 2018
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Jak stworzyć piękną, pełną kolorów, harmonijną aranżację przestrzeni miejskich? Przykładem jest miasto Grudziądz, w którym już po raz kolejny znalazły się stojące i wiszące wieże kwiatowe.

Grudziądz | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Park miejski to miejsce, w którym mieszkańcy mają szansę odpocząć, zrelaksować się, podziwiać naturę i ukoić swoje nerwy. Z punktu widzenia estetyki otoczenia, to bardzo ważne, by poza zielenią trawników, krzewów i drzew, znalazły się tam również rabaty i kwietniki z bujnym ukwieceniem. Urozmaica to przestrzeń, pozwala wprowadzić powiew świeżości i koloru do monotonii parkowej alei.

Grudziądz | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W Grudziądzu zrobiono to idealnie – wieże kwiatowe komponują się z roślinnością parku i rabatami, tworząc spójną dekorację, a wielobarwne kaskady przy ławkach zachęcają wręcz do chwili odpoczynku wśród zieleni miejskiej.

Grudziądz | źródło: www.terraform.pl

Włodarze Grudziądza poza wieżami kwiatowymi postawili również na różnokolorowe, wielkie donice miejskie Gianto. Świetnie ożywiają one pobliski rynek, wprowadzając odrobinę koloru do betonowego, szarego otoczenia.

Grudziądz | źródło: www.terraform.pl

 

Grudziądz | źródło: www.atech-pl.eu