Kolorowa Zielona Góra

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W marcu na jedno z zielonogórskich rond przy ulicy Batorego trafiły trzy czerwone donice Gianto, a już niedługo później w mieście pojawiły się pojemniki w kolorze intensywnej żółci. Tym samym remont Trasy Północnej został oficjalnie zakończony, a w każde ze skrzyżowań charakteryzuje się nie tylko funkcjonalnością, ale również atrakcyjnym wyglądem.

wielkie donice gianto (9)Źródło: www.terraform.pl

Trzy żółte donice Gianto 120 obsadzone są czerwoną pelargonią, co pozwoliło stworzyć atrakcyjny dla oka kontrast, skutecznie poprawiający estetykę najbliższej przestrzeni. Dodatkowym atutem zastosowania tego kwiatu są jego niskie wymagania pielęgnacyjne. Wewnętrzna część ronda to trudno dostępna, pełna spalin przestrzeń, a w tak trudnych warunkach jedynie pelargonia może dobrze się prezentować.

wielkie donice gianto (5)Źródło: www.terraform.pl

Kontrast między słonecznym kolorem donic Gianto i czerwienią krzewów sprawia, że zielonogórskie rondo wygląda naprawdę atrakcyjnie. Zastosowanie 3 donic o różnych rozmiarach, ale jednakowej formie dodatkowo podnosi walory kompozycji.

wielkie donice gianto (2)Źródło: www.terraform.pl

Sukces aranżacji zielonogórskich rond wynika również z funkcjonalności zastosowanych dekoracji – duże donice Gianto to alternatywa dla roślin nasadzonych bezpośrednio w glebie, co w miejscach takich jak ronda nie gwarantuje dobrych efektów.

wielkie donice gianto (20)Źródło: www.terraform.pl

Co więcej, pojemniki są bardzo lekkie, co pozwala łatwo przenieść je w dowolne miejsce, zarówno w obrębie ronda, jak i poza nim – możliwość tworzenia fantazyjnych konfiguracji jest zupełnie nieograniczona.

wielkie donice gianto (17)Źródło: www.terraform.pl

Sposób na zagospodarowanie rond z Zielonej Góry potwierdza, że skrzyżowania i tereny w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni wcale nie muszą być jedynie szarymi, pokrytymi asfaltem przestrzeniami.

wielkie donice gianto (11)Źródło: www.terraform.pl

Dostosowane do wymogów specyficznej przestrzeni rond solidne, mobilne, a jednocześnie nie utrudniające widoczności i estetyczne donice Gianto od Nuno’ni to strzał w dziesiątkę!

wielkie donice gianto (15)Źródło: www.terraform.pl

Dodaj komentarz