Kino i siłownia pod chmurką

Kino i siłownia pod chmurką


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

To dwa główne składniki oryginalnej instalacji miejskiej z Montrealu. Jak udało się połączyć te dość różne elementy? Zajrzyjcie, by się o tym przekonać:

luminotherapie-4

Loop – to nazwa niebanalnej instalacji z kanadyjskiego Montrealu, która właśnie uświetnia Luminothérapie – interaktywną miejską imprezę-wystawę. Realizacja przedsięwzięcia trwała 3 miesiące i obejmuje 13 wielkich kół będących połączeniem otwartej miejskiej siłowni, niebanalnych latarni i kina „pod chmurką”.

luminotherapie-2

Każda z dwumetrowych konstrukcji wyświetla odmienną bajkę, która ożywa dzięki pracy ludzkich mięśni. Gdy dwoje ludzi wchodzi do środka i uruchamia dźwignie, cylindry wchodzą w ruch…

luminotherapie-3

Każdy z cylindrów rozświetla się i wyświetla 24 czarno-białe obrazy inspirowane baśnią. Uruchamiając mechanizm, użytkownicy mogą również wysłuchać muzyki i stworzyć stroboskopowy efekt, przywodzący na myśl pierwsze filmy animowane.

luminotherapie-1

Loop będzie pozostał w do użytku mieszkańców jeszcze do 19 stycznia 2017 roku. Jeśli chcecie zobaczyć instalację, koniecznie odwiedźcie Montreal lub… zobaczcie film przedstawiający działanie instalacji:

luminotherapie-5

Źródło: www.contemporist.com

 

Zapisz

Dodaj komentarz