Jak ukwiecić kaskadowe konstrukcje kwietnikowe?

12 marca 2012
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Właściwy dobór roślin to połowa sukcesu. Te same kwietniki, lecz obsadzone na różny sposób (w zależności od miejsca czy warunków oświetleniowych, w jakich mają docelowo się znajdować) mogą stać się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Warto zwrócić uwagę, iż oprócz sztandarowych pelargonii i surfinii jest jeszcze wiele innych ciekawych i pięknych roślin nadających się do takiego zastosowania.

Czym obsadzić wieże kwiatowe?

Do obsadzenia wież kwiatowych i wiszących konstrukcji kwietnikowych należy przede wszystkim wybierać rośliny dobrze się rozkrzewiające, o długich, spływających pędach. Gatunki o pędach i kwiatach wyprostowanych raczej nie są polecane (chyba że zostaną umiejętnie połączone z innymi gatunkami o cechach pożądanych), bowiem nie będą w stanie osłonić metalowych lub plastikowych elementów konstrukcji kwietnikowych. Rośliny o pokroju wyprostowanym można natomiast stosować do obsadzania podnóża wież kwiatowych, w przypadku gdy są one ustawiane na trawnikach lub rabatach. Będą wówczas tworzyć obwódki – eleganckie kwiatowe wykończenie takiej wieży.

Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe mogą być przewożone na miejsce już obsadzone lub obsadzane dopiero po ustawieniu na miejscu docelowym. Należy wziąć pod uwagę, że po napełnieniu konstrukcji ziemią i posadzeniu roślin może być ona bardzo ciężka, a więc trudniej ją będzie przenieść czy przestawić. Z drugiej strony wcześniejsze przygotowanie takich wież daje możliwość podhodowania kwiatów i przewiezienia kwietników, gdy rośliny się już zaaklimatyzują i rozrosną.

A tak wygląda ukwiecenie kaskadowych konstrukcji kwietnikowych przez firmę Terra®.

Wydawać by się mogło, że 15 minut to niewiele czasu, a tylko tyle potrzeba, by konstrukcja firmy Terra przybrała imponującą kwiecistą formę. Dzięki zastosowaniu systemu kaskadowych pierścieni, mamy możliwość szybkiego i prostego ukwiecenia, które daje niepowtarzalny efekt wizualny.

Jak ukwiecić kaskadowe konstrukcje kwietnikowe  Terra®

SPOSÓB I – tradycyjne sadzonki

Jak ukwiecić kaskadowe konstrukcje kwietnikowe Terra®

SPOSÓB II – kwiaty ze skrzynek

Zachęcam do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarz.