Karpacz – w mieście Ducha Gór

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Góry to rześkie powietrze, piękno natury i poczucie wolności. Wszystko to można znaleźć w Karpaczu, malowniczym miasteczku położonym w dolinie rzeki Łomnicy, w Sudetach Zachodnich. Choć powierzchnia miejscowości liczy niecałe 38 km2, to bez końca można wyliczać dostępne tu atrakcje turystyczne. Naprawdę jest co podziwiać!

Karpacz w liczbach? Proszę bardzo! Na pewno będziecie zaskoczeni!

Karpacz 5

Kilka ciekawostek naprawdę robi wrażenie. Wiedzieliście, że w Karpaczu jest miejsce, które przeczy prawom grawitacji?

Karpacz 8

Piękno natury i radość odkrywania

Oto krótka lista najciekawszych miejsc do zwiedzania w Karpaczu:

Karpacz 7

Góry, rower i wyzwanie

W Karpaczu w latach 1999-2007 swój finał miał słynny wyścig kolarski Tour de Pologne. Nic dziwnego! Czterokilometrowy podjazd pod Orlinek to wielkie wyzwanie dla każdego zawodowego kolarza. Odcinek nazywany jest „Ścianą Płaczu”, ponieważ na tej długości trzeba pokonać 400 m różnicy poziomów, a niekiedy wspiąć się na wysokość 800 m n.p.m.!

Karpacz 3

– Zieleń to nie tylko mikroklimat, ale i źródło pozytywnego wpływu na człowieka i jego samopoczucie. Mieszkańcy Karpacza doskonale to rozumieją i sami składają propozycje zagospodarowania roślinnego skwerów – Katarzyna Gan, Podinspektor ds. Inwestycji w Karpaczu.Karpacz

Karpacz to także miasto pięknie ukwiecone! Dekoracje zachwycają turystów i mieszkańców. Ta niewielka miejscowość bardzo dba o naturę!

Karpacz 1

 

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz