Kapusta ozdobna, chryzantema i wrzos – czyli jesień w polskich miastach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
W tym roku Warszawę i Legionowo łączy coś więcej poza stosunkowo niewielką odległością na mapie. Co to takiego? Piękne ukwiecenie, które zachwycało nie tylko latem, ale imponuje również jesienią – wieże kwiatowe z pięknymi kapustami ozdobnymi, wrzosami i chryzantemą przykuwają spojrzenia. To jeszcze nie wszystko: nie zabrakło również motywu patriotycznego, inspirowanego narodowymi barwami. Zajrzyjmy!

Przy odrobinie szczęścia trasę dzielącą Legionowo i Warszawę można przebyć już w niespełna 40 minut. Może to ciekawy pomysł na jesienną podróż dla miłośników ciekawych, sezonowych ukwieceń? A jest co oglądać!jesienne ukwiecenie wieże kwiatowe warszawa 23

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W Legionowie warte dostrzeżenia są przede wszystkim wieże kwiatowe, jakie zdobią podwoje Urzędu Miasta. Cztery, symetrycznie ulokowane wieże kwiatowe z kolorową kapustą ozdobną (dominują odmiany: fioletowo-zielona ‘Kyoto Red Green‘ i zielono-biała ’White Green’) tworzą wstęp dla tego, co ma mieć miejsce już nieco dalej…

jesienne ukwiecenie wieże kwiatowe warszawa 4

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Tuż przy samym wejściu do gmachu, po obu stronach drzwi, petenci są witani przez rosłe, niemal dwuipółmetrowe dekoracje. W ich przypadku, poza pasami główek barwnej kapusty, pojawił się dodatkowy element: zwieńczenie z bujnej trawy ozdobnej.

jesienne ukwiecenie wieże kwiatowe warszawa 3

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Już po kilkunastominutowej podróży można kontynuować ucztę dla oczu. Warszawa nie tylko przygotowała się na sezon jesienny, ale również w ciekawy sposób podkreśliła rangę setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

jesienne ukwiecenie wieże kwiatowe warszawa 2

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

W parku Przy Bażantarni kwietniki miejskie obsadzone zostały tak, by odzwierciedlić barwy polskiej flagi. Białe i czerwone chryzantemy to więc nie tylko świetna propozycja na chłodniejszy sezon, ale również i wyjątkowo trafiony akcent z okazji wyjątkowych obchodów.

jesienne ukwiecenie wieże kwiatowe warszawa 25

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Na inspirowanej narodowymi barwami kompozycji nie kończy się jesienna dekoracja ulic Stolicy. Mniejsze kaskadowe kwietniki, sięgające do 110 cm, obsadzono wspomnianą już kapustą ozdobną, jednak, w przeciwieństwie do kompozycji z Legionowa, poza odmianami o gładkich liściach, w Warszawie pojawiły się kwiaty o bardziej fryzowanej, kędzierzawej formie (głównie odmiany ‘Red Chidori‘, ‘Prince Coral’, ‘White Kamome’ oraz ‘White Peacock’).

jesienne ukwiecenie wieże kwiatowe warszawa 19

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Szczególnie pięknie wygląda dzięki temu między innymi Krakowskie Przedmieście. W stołecznych dekoracjach nie mogło zabraknąć też królowej jesieni – chryzantemy, która szczęśliwie odzyskuje należne sobie miejsce pośród najpopularniejszego kanonu miejskich roślin w tym sezonie.

jesienne ukwiecenie wieże kwiatowe warszawa 12

źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kliknij w miniaturę, by zobaczyć, jak prezentują się polskie miasta jesienią!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz