Jesienne kompozycje dla dużych donic

30 października 2012
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jesień to pora roku pełna ognistych barw, a także modnych w tym sezonie chryzantem, wrzosów czy marcinków. Dla fanów tej pory roku przedstawiam kilka ciekawych pomysłów na aranżację dużych donic.

Jeśli chcemy stworzyć w naszym domu czy lokalu jesienny klimat, najłatwiej będzie nasypać do odpowiednich naczyń kolorowych, sezonowych owoców. Ale jeśli chcemy uzyskać wyraźniejszy efekt, warto pokusić się o jesienne kompozycje, które znakomicie zaprezentują się w dużych donicach TerraForm.

jesienne kompozycjeŹródło: https://pinterest.com/inspirowani/

Prace związane z komponowaniem roślin w donicach to czysta przyjemność. Nie warto więc podporządkowywać się odgórnie narzuconym zasadom. Bardzo ważne jest, aby każdy ogrodnik czy miłośnik kwiatów mógł dać upust swojej fantazji i spróbował stworzyć coś po prostu własnego.

Z czego możemy zrobić jesienną kompozycję?

Odpowiednie do tego będą dobrze nam znane chryzantemy, marcinki, wrzosy i inne jesienne kwiaty.

jesienne kompozycje w dużych donicachŹródło: archiwum Terra

Możemy również posłużyć się żurawką o szaro-bordowych liściach. Kompozycje z tej rośliny wytrzymają w donicach, które wystawimy na zewnątrz, ponieważ są odporne na niewielkie spadki temperatury.

jesienne kompozycje w dużych donicachŹródło: https://www.flickr.com/

Znakomicie będą również wyglądać kompozycje z fioletowych marcinków, bordowych papryczek z kwiatami hebe o malutkich liściach, a na podkreślenie całości dołóżmy kilka krętych gałęzi i suchych pędów.

jesienne kompozycje w dużych donicachŹródło: https://www.flickr.com/

Jesienny klimat oddadzą przede wszystkim małe, pomarańczowe dynie, którymi możemy wypełnić dużą donicę Gio Tondo oraz jesienne jabłka, a do tego lampiony ze świeczkami, które rozjaśnią nawet najciemniejszy zakątek.

jesienne kompozycje w dużych donicachŹródło: archiwum Terra

jesienne kompozycje w dużych donicachŹródło: archiwum Terra

A może donica z dyni?

jesienne kompozycje w dużych donicachŹródło: https://pinterest.com/inspirowani/

Wyobraźcie sobie również dużą donice, w której znajdują się orzechy czy kasztany… Z pewnością wyglądałaby znakomicie w naszym lokalu czy domu.

Źródło: https://www.flickr.com/

W wysokich donicach dobrze będą również wyglądać ozdobne kapusty o kremowo-zielonych liściach, połączone z iglakami.

Jeśli planujemy postawić swoją donice w domu, odpowiednie do jej obsadzenia będą liście sansewierii cylindrycznej przeplecione cienkimi, łukowato wygiętymi gałązkami.

Oczywiście, trudno o kompozycje bardziej kojarzące się z tą porą roku, niż aranżacje z suchych kwiatów, traw i owoców, a także najbardziej dostępnych liści w różnobarwnych jesiennych kolorach.

Inspirowani! Czas zabrać się za jesienne kompozycje 🙂 Czekamy na udekorowane przez was donice.

jesienne kompozycje w dużych donicachŹródło: https://pinterest.com/inspirowani/

Dodaj komentarz