Jakie donice podświetlane wybrać do swoich wnętrz?

podświetlane-donice-do-wnętrz-12
Podświetlane donice to nieprzemijający hit wielu sezonów – pozwalają w bardzo szybki, łatwy i efektywny sposób odświeżyć wnętrze, dodając mu szyku i elegancji. Jednocześnie można obsadzić je roślinnością – i efekt niesamowitej, świetlnej i zielonej kompozycji gotowy! Pozostaje jedno kluczowe pytanie: na jakie modele postawić, szukając podświetlanych pojemników dla roślin? Mamy dla Was kilka podpowiedzi!

Przede wszystkim – trwałość

To, co musi cechować każdą donicę, bez względu na to, czy jest podświetlona, gdzie ma ostatecznie zostać umieszczona i jakie gatunki chcemy w niej zasadzić, to trwałość. Nie ma wątpliwości, że wydając jakąkolwiek sumę pieniędzy na produkt, chcemy, by był on wytrzymały, i by pozostał w jak najlepszym stanie przez wiele długich lat. Dlatego zawsze stawiajmy na produkty najwyższej jakości, wykonane z dobrych materiałów. A jak sprawdzić, czy donica, która nas interesuje, będzie równie trwała jak piękna? Najlepiej wybierać sprawdzonych producentów, którzy oferują nie tylko dobre produkty, ale mogą pochwalić się również dbałością o detale, takie jak: subtelne wykończenia rantu, duża gama kolorystyczna, system podwójnego dna czy delikatne wzornictwo u podstawy pojemnika.

Schio Cassa Alta

Polietylen – ekologiczna, udoskonalona wersja plastiku

Donice z plastiku? To brzmi tandetnie? Niekoniecznie! Polietylen to zupełnie inna odmiana tego surowca, którą charakteryzuje niezwykła trwałość. Donice wykonane z tego materiału, pochodzącego z recyklingu, cechują się bardzo dużą odpornością na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Nie straszne im promieniowanie UV, deszcze, wiatry czy śniegi, dlatego z powodzeniem można je umieścić również w ogrodzie czy na balkonie. Dodatkowo możemy mieć pewność, że pojemnik z polietylenu nigdy nie straci swojego pierwotnego koloru, połysku czy kształtu. Przy tym wszystkim polietylenowe donice są niebywale lekkie – przemieszczanie ich wedle potrzeb i upodobań, nawet po obsadzeniu roślinami, nikomu nie sprawi kłopotu.

Klasyczne kształty czy futurystyczne formy?

Dla każdego coś dobrego! W myśl tej zasady wierzymy, że zarówno dobrze znane, tradycyjne donice, jak i ich bardziej oryginalne „koleżanki”, znajdą swoich miłośników. A wszystko zależy od pomieszczeń, w których chcemy postawić naszą donicę. Czy będzie to wnętrze w starym, dobrym stylu, czerpiące z bogactwa przeszłości? Czy nowoczesne lokum, zaaranżowane według najświeższych trendów? Niezależnie od stylu, w którym urządziliśmy swoje cztery kąty, z pewnością znajdziemy pasujące do niego, podświetlane donice. Do bardziej tradycyjnych pomieszczeń świetnie pasować będzie donica polskiej produkcjiGianto, o klasycznym kształcie i sporych rozmiarach. Do nowoczesnych wnętrz polecamy donicę Pasubio Alto lub Schio Cassa Alta – styl i szyk prosto z gorącej Italii!

Pasubio Alto

Oświetlenie donicy

Ważny aspekt z dwóch powodów: po pierwsze, warto zainwestować w żarówki energooszczędne, które nie zawyżą rachunków za prąd, i pozwolą na pełną satysfakcję z posiadania podświetlanych donic. Po drugie: warto sprawdzić, czy donica, którą sobie upatrzyliśmy, posiada równomierne oświetlenie. W przypadku dużych rozmiarów donicy jedna skromna żarówka nie sprawi, że pojemnik będzie świecił mocnym, jasnym pasmem. Przy wysokości co najmniej 50 cm donica powinna posiadać dwa gwinty, inaczej nie będziemy w stanie dostrzec pełni korzyści posiadania oświetlonej donicy.

Dla jakich wnętrz dedykowane są podświetlane donice?

Świecące donice sprawdzą się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Jedynym wymogiem, który musi spełnić wnętrze, to dostęp do gniazdka z prądem – donice trzeba przecież podłączyć do sieci. A tak na poważnie, nie ma miejsca, w którym podświetlane donice prezentowałyby się źle. Wszędzie dodadzą szyku i stylu, a oświetlając wnętrze, ocieplą je i wprowadzą przyjemną, rodzinną atmosferę. Dodatek roślinności to również same pozytywy – bliskość z naturą, więcej tlenu, spokój i zwiększona produktywność.

Gianto

Podświetlane donice Terra

Na koniec mamy dla Was kilka propozycji donic z oświetleniem, które naszym zdaniem spełniają wszystkie wyżej wymienione wymogi. To donice z najwyższej półki, trwałe, piękne i praktyczne. Niektóre mają bardzo oryginalne kształty, np. Venezia lub Bassano. Inne to prostsze, klasyczne formy, takie jak Ricola, Pasubio Alto czy Schio Cassa. Sprawdźcie, która donica pasuje najbardziej do Waszych wnętrz!

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!