Duża, większa czy gigantyczna – jaką wielkość bombek XXL wybrać?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Bombki XXL to niezwykle ciekawe dekoracje świąteczne, które pojawiają się coraz częściej na rynkach, placach czy deptakach. Tego typu ozdoby dają szerokie pole do popisu w kwestii aranżacji przestrzeni, szczególnie że do wyboru masz aż 4 rozmiar bożonarodzeniowych kul. By ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótki poradnik, który podpowie Ci, jaka wielkość bombek XXL będzie najlepsza.

Cztery rozmiary bombek XXL

Sama nazwa tych oryginalnych dekoracji świątecznych wskazuje, że będziesz mieć do czynienia z formatem XXL. Duże bombki od TerraChristmas są około 10 razy większe od standardowych ozdób choinkowych. Dzięki temu świetnie prezentują się pojedynczo ustawione na stojaku, ale też w grupach, ułożone w specjalną piramidę, zawieszone na drzewie czy podwieszone do sufitu. Możliwości zastosowania jest naprawdę dużo, a jeśli dodasz do tego jeszcze cztery różne rozmiary, to szeroki wybór może przyprawić o zawrót głowy. Właśnie dlatego w tym tekście przedstawimy Ci realizacje ukazujące wszystkie wielkości bombek XXL. 

Dostępne średnice bombek XXL:

  • 60 cm, 
  • 80 cm,
  • 100 cm,
  • 120 cm. 

Chociaż 20-centrymentowa różnica w średnicy może wydawać się nieznaczna. To gdy zestawi się ze sobą najmniejszą i największą bombkę XXL, okaże się całkiem spora. 

warszawa-wielkośc-bombek-stojace-100-60-cm-bomki-wiszace-60-cm
Wielkość bombek: stojące 60 cm i 100 cm, wiszące 60cm. Realizacja Warszawa.

Prawdziwy gigant – bombka o średnicy 120 cm

Bobmka XXL o średnicy 120 cm to największy wariant. Doskonale sprawdzi się jako dominanta w bożonarodzeniowych kompozycjach, ale ze względu na swoją rozmiar zrobi efekt wow nawet postawiona pojedynczo! Szczególnie dobrze będzie się prezentować w dużych otwartych przestrzeniach, przed wejściem do budynku. Znaczna wielkość to ogromna zaleta w przypadku chęci wyeksponowania naklejki z własnym herbem, logo czy życzeń świątecznych, więcej na temat we wpisie o personalizacji bombek. 

duze-bombki-horb-am-neckar-rozmiar-120-cm
Największa bombka od TerraChristmas średnica 120 cm. Źródło zdjęcia: Miasto Horb am Neckar.

W sam raz – bombka o średnicy 100 cm

Duża bombka o wymiarze 100 cm to najczęściej wybierana opcja. Nic dziwnego, ponieważ pasuje praktycznie do każdego świątecznego projektu. Czy to w postaci piramidy na rynku, czy swobodnie porozrzucanych dekoracyjnych kul na skwerze, ale też pięknie zaprezentuje się pod miejską choinką zestawiona z innymi rozmiarami bombek XXL. Podobnie jak w przypadku największego wariantu przyklejone grafiki również będą doskonale widoczne i na pewno nikt ich nie przeoczy.

Małe jest piękne – bombki o średnicy 80 i 60 cm

Bombki o średnicy 80 i 60 cm od TerraChirstmas, chociaż są znacznie większe od tych tradycyjnych ozdób wieszanych na choinkach, to zaliczają się do kategorii małych dekoracji przeznaczonych dla przestrzeni publicznej. Świetnie prezentują się zestawione razem w większej liczbie, np. w piramidzie lub jako dodatek do większej bożonarodzeniowej kompozycji zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dodatkowo bombka o średnicy 60 cm doskonale nadaje się do zawieszania na drzewach. Ten pomysł pozwala stworzyć bardzo oryginalną świąteczną dekorację miejską. 

Miksuj dowolnie – zyskaj oryginalną dekorację

Duże bombki dają naprawdę gigantyczne możliwości w tworzeniu świątecznych aranżacji. Możesz wybrać jeden rozmiar lub kilka, dobrać kolor czy postawić na indywidualnie zaprojektowane naklejki. Niezależnie od ostatecznej decyzji, zawsze będziesz miał pewność, że wszystkie elementy będą ze sobą świetnie współgrać, a dekoracja zapadnie wszystkim w pamięć. W kolejnym roku możesz ustawić je inaczej lub dokupić kilka kolejnych sztuk, a zyskasz zupełnie nową odsłonę. Dzięki temu Twoja świąteczna kompozycja nigdy się nie znudzi, a to niezwykle istotne, ponieważ duże bombki są bardzo trwałe i będą Ci służyć przez wiele lat. 

ochatz-piramida-z-bombek-srednica-60-cm-stojace-bomki-120-cm
Wielkość bombek: piramida 60 cm, stojące 120 cm. Źródło zdjęcia: Miasto Oschatz.
leszno-piramida-z-bomek-srednica-100-cm
Wielkość bombek: piramida 100 cm, drugi plan czerwona 80 cm i srebrna 100 cm. Realizacja Leszno.

Dodaj komentarz