Jak ze srebrnego ekranu

10 czerwca 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pamiętacie film „Avatar”? Ile byśmy dali, aby znaleźć się w tym magicznym świecie! Australijczycy to szczęściarze – bajeczna kraina z planety Pandora stoi przed nimi otworem.

Arclight  (5)Źródło: www.mymodernmet.com

Tegoroczna odsłona Vivid Sydney Festival jest wyjątkowo magiczna. Studenci jednej z australijskich uczelni stworzyli hipnotyzującą instalację świetlną, która przywodzi na myśl krainę z kinowego hitu Jamesa Camerona. Wystawa zatytułowana „Arclight” składa się 1,900 podświetlanych syntetycznych „gałęzi”, które zmieniają kolor reagując na ruch odwiedzających festiwal gości.

Arclight  (7)Źródło: www.mymodernmet.com

Spektakularna instalacja została skonstruowana tak, by naśladować namorzyny występujące w australijskich zbiornikach wodnych. Ta bajecznie kolorowa kraina czarów to również pobudzający wyobraźnie, bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych – mogą wskakiwać pomiędzy lampy, zmieniając ich kolor.

Arclight  (4)Źródło: www.mymodernmet.com

Instalacja jest jednak nie tylko ucztą dla oczu i bodźcem dla wyobraźni. Wszystkie podświetlane dekoracje zostały stworzone z plastiku, który łatwo poddaje się recyklingowi. Znacie go bardzo dobrze: to ten sam materiał, z którego wykonuje się kartony z mlekiem.

Arclight  (3)Źródło: www.mymodernmet.com

Tylko podczas nocy inauguracyjnej instalację „Arclight”, na terenie festiwalu zjawiło się przeszło 50,000 gości. Przyjazna środowisku wystawa cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem – również się jej przyjrzyjcie, a zrozumiecie zachwyt mieszkańców Australii.

Arclight  (2)Źródło: www.mymodernmet.com

Arclight  (1)Źródło: www.mymodernmet.com

Dodaj komentarz