1

Jak zaaranżować przestrzeń miejską. Część I

Szukasz inspiracji dla ciekawej aranżacji przestrzeni miejskiej? Dziś podpowiem, jak z szarego zabetonowanego miasta stworzyć miejsce godne uwagi, które będzie zachwycać mieszkańców i turystów.

Niewiele elementów dekoracyjnych potrafi tak skutecznie ozdobić miasto jak kwiaty. Dotyczy to nawet trudnych aranżacyjnie miejsc, takich jak duże powierzchnie kostki brukowej czy betonu. I z tego też powodu konstrukcje kwiatowe są tak popularne. Urzędnicy coraz częściej inwestują sporo pieniędzy w naturalne i efektowne ozdobienie swoich miast.

Kwiaty w mieście to jeden z najbardziej efektownych elementów dekoracyjnych małej przestrzeni miejskiej. Nie bez powodu niektóre miasta, na przykład holenderski Amsterdam, czynią kwiaty jedną ze swoich najważniejszych atrakcji turystycznych.

Rodzajów kwiatów jak i możliwości ich kompozycji jest naprawdę wiele. Pierwszymi kwiatami zdobiącymi miasta są surfinie.

Nadają miejscu wyjątkowy efekt i niepowtarzalny klimat. Kwiat został wyhodowany przez japońskich naukowców. Najczęściej ma fioletowy, różowy lub biały kolor i tworzy barwny kielich. Pachną wyjątkowo i rosną licznie na długich i zielonych łodygach. Surfinia jest efektowną rośliną tworzącą przepiękne kompozycje kwiatowe w mieście.  Kwitnie wcześnie i niezwykle obficie, jest odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Rośliny te prezentują się znakomicie, posadzone pojedynczo lub w kompozycjach z innym kwiatami

A oto kilka możliwości zastosowania surfinii w mieście:

Pełne menu ukwieceń dostępne na: kompleksowausluga.pl