Jak wybrać donice miejskie?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Czego potrzebuje współczesna przestrzeń publiczna? Czy obecność brukowanych placów wyklucza naturalne akcenty? Jak wybrać donice miejskie i łączyć kilka funkcji w jednym rozwiązaniu? Z podobnymi wątpliwościami zderzają się włodarze wielu europejskich miejscowości, niezależnie od położenia geograficznego.

donice xxl terraformDonica z funkcją stołu czy model z siedziskiem? A może coś o typowo klasycznej formie? Poznaj wszystkie możliwości donic XXL, pobierz najnowszy przewodnik po funkcjonalnych rozwiązaniach dla każdej przestrzeni!
donice miejskie xxl z funkcją siedziska gianto sito terraform 2

źródło: www.terraform.pl

Pod względem pragnienia obcowania z naturą nie różnimy się znacząco od mieszkańców najdalszych zakątków Europy – nic dziwnego, że w tak licznych lokalizacjach pojawiają się donice miejskie.  Choć w ostatnich czasach wiele rewitalizacji przyniosło za sobą wybrukowanie powierzchni w sercach miast, to nie muszą być one pozbawione ani wygodnej infrastruktury, ani… roślinności – również tej w wydaniu XXL.

donice miejskie sito tablo terraform meble miejskie 13

źródło: www.terraform.pl

Donice miejskie muszą być mobilne

Co ciekawe, od centrów miast wymaga się jednocześnie, aby były w stanie pomieścić dużą liczbę ludzi i stanowiły komfortowe miejsce dla organizacji imprez „pod chmurką”. Przed włodarzami staje więc trudne zadanie: stworzenie przestrzeni z elementami natury, a jednocześnie elastycznej na tyle, by z powodzeniem pełniła inne powierzone jej role.

donice miejskie z funkcją stołu gianto sito gianto tablo terraform 35

źródło: www.terraform.pl

Aby ułatwić pogodzenie tak sprzecznych interesów, warto sięgnąć po rozwiązania mobilne, które w razie potrzeby mogą zostać przestawione. Donice miejskie, które łączą w sobie kilka funkcji, gwarantują oszczędność tak cennego miejsca.

ukwiecenie miasta wieże kwiatowe donice miejskie gianto tablo terraform Schkeuditz 32

źródło: www.terraform.pl

Miasta stawiają na donice miejskie i rozwiązania „all in one”

Coraz chętniej europejskie miasta aranżowane są donicami z funkcją siedziska bądź stołu. To jedyny tak korzystny sposób na to, by wprowadzić do miasta zarówno wygodny mebel, jak i donicę, która pomieści krzew, a nawet drzewo. Dekoracje tego typu mogą trafić na place bez potrzeby ingerowania w podłoże. Niewymagane są skomplikowane prace budowlane ani rozbiórka chodników. Co ważne, poszczególne donice miejskie są przy tym na tyle masywne, że nie mogą zostać usunięte ani nawet przesunięte wskutek aktów wandalizmu.

donice miejskie z funkcją stołu gianto sito gianto tablo terraform 6

źródło: www.terraform.pl

Umeblować przestrzeń… Tylko jak?

Tak nowatorskie donice miejskie pozwalają nie tylko ukwiecić, ale jednocześnie „umeblować” przestrzeń w  kreatywny sposób… a przy tym: z poszanowaniem dla środowiska. Szybkie tępo życia mieszkańców i ich rosnąca otwartość na zmiany niesie za sobą potrzebę mobilnych, funkcjonalnych rozwiązań na placach, skwerach czy chodnikach. Donica, przy której można zjeść posiłek czy taka, na której można zjeść posiłek, staje się bardzo potrzebną opcją.

donice miejskie duże donice doniczki xxl Greifswald 27 1

źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz