Jak ukwiecić latarnie?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W jaki sposób wprowadzić zieleń do wąskich przestrzeni bez zakłócania ruchu pieszych i ograniczania widoczności pojazdów? Co można zrobić, by w prosty sposób poprawić estetykę miasta i poprawić warunki życia mieszkańców? Nowoczesne wiszące kwietniki na latarnie marki Atech są najtrafniejszą odpowiedzią na te pytania.

Kwietniki na lampy JiflorŹródło: www.atech-pl.eu

Atrakcyjny efekt

Mała architektura może grać nie tylko rolę użytkową, ale również dekoracyjną. Miejskie latarnie mogą więc nie tylko pełnić swoją podstawową rolę, ale stać się podstawą ciekawej aranżacji kwiatowej. Zamocowane na nich kwietniki Jiflor tworzą efekt bujnego, roślinnego pierścienia okalającego lampę. Stworzona w ten sposób dekoracja podnosi estetykę wzdłuż ulic i chodników bez zaburzania komunikacji pieszych i samochodów.

Kwietnik na lampy Jiflor AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Praktyczne rozwiązania

W przestrzeni miejskiej sprawdzają się jedynie funkcjonalne elementy. Właśnie dlatego kwietniki na lampy Jiflor tak dobrze spełniają jej wymagania – składają się z dwóch pojemników, które po zamocowaniu na słupie tworzą donicę w formie obręczy. Wewnątrz pojemnika znajduje się szereg rozwiązań, z którymi ukwiecanie miasta staje się jeszcze łatwiejsze: podwójne dno pozwala magazynować wodę i dostarczać tlen do kwiatów, co gwarantuje ich bujny rozrost nawet bez uciążliwej pielęgnacji.

IMG_0413Źródło: www.atech-pl.eu

Wkładka uprawna Culture Tub, w jaką wyposażone mogą zostać kwietniki na lampy Jiflor pozwala zmienić ukwiecenie bez demontażu całego pojemnika – opieka nad miejskimi roślinami jest banalnie łatwa, a ich przesadzanie staje się znacznie mniej kłopotliwe.

Kwietnik na lampy Jiflor AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Bezpieczeństwo i jakość

W miejscach o natężonym ruchu pieszych i samochodów, bezpieczeństwo odgrywa ogromną rolę. Szereg wytrzymałych mocowań, w jakie wyposażone są kwietniki Jiflor, gwarantują ich solidne przytwierdzenie do powierzchni latarni bądź słupa. Niezamierzone usunięcie pojemnika z miejsca przeznaczenia jest więc praktycznie niemożliwe – bez problemu oprą się one silnym podmuchom wiatru bądź wandalom. To inwestycja na długie lata!

Kwietnik na lampy Jiflor AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Kwietnik na lampy Jiflor 800 AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Wzory do naśladowania

Walory kwietników na lampy Jiflor doceniły już miasta na całym świecie, a także w Polsce. Pięknym ukwieceniem latarni i słupów może pochwalić się m.in. Gniezno, Piotrków Trybunalski, Gdańsk oraz Białogard – poniższe fotografie najlepiej dowodzą, że warto pójść za ich śladem!

Kwietniki na lampy JiflorŹródło: www.atech-pl.eu

Kwietniki na lampy Jiflor 800Źródło: www.atech-pl.eu

Kwietnik na lampy Jiflor AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Kwietnik na lampy Jiflor Atech
Źródło: www.atech-pl.eu


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz