Plebiscyt
Jak pokolorować miasto?

Jak pokolorować miasto?

20 stycznia 2016


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jakie są bloki czy kamienice – każdy widzi. Bywają nudne i takie zwyczajne… A gdyby tak dodać do nich nieco szalonych kolorów, a mankamenty przekuć w atuty? To da się zrobić!

Julien Malland (16)Źródło: www.boredpanda.com

Francuski artysta Julien Malland, znany lepiej jako Seth Globepainter, tworzy niebanalną, kolorową sztukę, a jego płótnem jest szeroko pojmowana przestrzeń miejska: budynki mieszkalne, mury, garaże, a nawet budowlane nieużytki. Artysta często podejmuję współpracę z lokalnymi artystami, dzięki czemu jego dzieła lepiej „wtapiają się” w otoczenie.

Julien Malland (15)Źródło: www.boredpanda.com

Najpopularniejszym temat prac Juliena jest beztroskie dzieciństwo. Jego obrazy najczęściej przedstawiają dzieci odmieniające swoje otoczenie, sprzeciwiające się wobec rasizmowi i odganiające szarość ze swojego otoczenia. Metafora wyzwolonej, pozbawionej wszelkich barier młodości inspiruje przechodniów, mieszkańców miast, jak i gości. Nawet w najbardziej nieciekawym i ponurym miejscu można znaleźć coś, co poprawia nastrój i zachęca do zmian.

Julien Malland (14)Źródło: www.boredpanda.com

Paryżanin tworzy już od początku lat 90’, jak dotąd wydał dwie książki, w których opisuje swoje podróże i twórczość. Jego dzieła można podziwiać nie tylko na terenie Francji, ale również w Indiach, Meksyku, Chinach, Wietnamie oraz Indonezji. Czy chcielibyście zobaczyć malunki Juliena na polskich budynkach? My bardzo!

Julien Malland (13)Źródło: www.boredpanda.com

źródło: www.boredpanda.com

« »

Dodaj komentarz