Jak pies z sową

20 lutego 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jednak ulubionym kumplem owczarka Ingo jest sówka, która uwielbia spędzać z nim czas i… pozować do zdjęć – zobaczcie sami:

TanjaBrandt6Źródło: www.boredpanda.com

Pochodzącą z Niemiec fotograf, Tanja Brandt uwieczniła ich niezwykłą przyjaźń w serii czarujących zdjęć, które doskonale pokazują jak bliska jest więź czworonoga i ptaka. Bez względu na to, czy duet właśnie pluska się w jeziorze, cieszy się wspólnym popołudniem lub ucina sobie drzemkę na kocu, radość, jaką oboje czerpią ze swojego towarzystwa jest trudna do przeoczenia.

TanjaBrandt15Źródło: www.swiatobrazu.pl

Ingo to owczarek niemiecki, niezwykle karny i doskonale wyszkolony. Z kolei Poldi jest sową, której losy rozpoczęły się dosyć dramatyczne: była najmniejszym spośród sześciu piskląt, podczas gdy reszta rodzeństwa była już na świecie, ona nadal nie chciała opuścić jajka, jak wspomina Tanja, hodowca był bliska wyrzucenia jajka, a więc skazania Poldi na pewną śmierć.

TanjaBrandt14Źródło: www.boredpanda.com

„Fotografując zawsze jestem sam na sam z moimi zwierzętami. Nie używam żadnych przedmiotów zachęcających moich modeli do pozowania, na przykład smakołyków przyczepionych do obiektywu. Ingo jest psem bardzo, bardzo dobrze wyszkolonym. Wykonuje każde polecenie: głowa w dół, głowa w prawo, zatrzymaj się, usiądź, wszystko… ale niestety z ptakami to nie działa. W pewien sposób być może związek między Ingo i Poldi nie jest aż tak niezwykły. W tej parze pies jest obrońcą, a sowa słabszym stworzeniem” – zaznacza autorka zdjęć.

TanjaBrandt13Źródło: www.boredpanda.com

 Zobaczcie serię zdjęć z życia Ingo i jego najlepszego kumpla:

TanjaBrandt11Źródło: www.mymodernmet.com

TanjaBrandt10Źródło: www.boredpanda.com

TanjaBrandt9Źródło: www.mymodernmet.com

TanjaBrandt8Źródło: www.boredpanda.com

TanjaBrandt7Źródło: www.boredpanda.com

TanjaBrandt12Źródło: www.mymodernmet.com

TanjaBrandt5Źródło: www.boredpanda.com

TanjaBrandt4Źródło: www.swiatobrazu.pl

TanjaBrandt3Źródło: www.swiatobrazu.pl

TanjaBrandt2Źródło: www.swiatobrazu.pl

TanjaBrandt1Źródło: www.boredpanda.com

Dodaj komentarz