Jak pielęgnować rośliny będąc na urlopie cz. 2

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Sezon wakacyjny w pełni, zapewne wielu z nas wybiera się na długo wyczekiwany urlop po całym roku wytężonej pracy. Zostawiamy za sobą troski, zmartwienia, problemy dnia codziennego i… nierzadko ulubione okazy doniczkowe, których przecież nie sposób zabrać ze sobą. Co zrobić, by po powrocie zastać rośliny w jak najlepszej kondycji?

pielęgnacja roślin

Przede wszystkim – woda!

Nie od dziś wiadomo, że do prawidłowego wzrostu i rozwoju rośliny najbardziej potrzebują regularnego podlewania. O tym pisaliśmy już tutaj, proponując Wam pewne rozwiązania. Dziś chcemy podkreślić, jaką rolę w organizmie rośliny pełni ten życiodajny płyn. Przede wszystkim rośliny potrzebują większej ilości wody, niż ludzie i zwierzęta, ponieważ składają się z niej aż w ok. 90%. Oczywiście poszczególne gatunki różnią się konkretnym zapotrzebowaniem na nawadnianie, które uzależnione jest m.in. od ilości dostarczanego światła czy wieku rośliny, jednak nie ma wątpliwości, że jego brak powoduje negatywne konsekwencje w organizmie. Jedną z najważniejszych i najczęstszych jest więdnięcie, spowodowane zmniejszeniem ciśnienia w komórkach budujących szkielet rośliny, przez co łodyga, w normalnych warunkach jędrna i odpowiadająca za transport wody z korzeni w górę rośliny, nie jest w stanie spełniać swojej funkcji. W konsekwencji i liście, i łodyga, tracąc optymalny poziom nawodnienia, więdną i opadają. Dzisiaj chcemy pokazać, jak niewiele wysiłku potrzeba, by zapewnić roślinie stały dostęp do wody i niezbędnych substancji odżywczych.

podlewanie roślin

Małe, a tak funkcjonalne!

By uzyskać piękny efekt zdrowej i nawodnionej rośliny, nie potrzeba wyszukanych i drogich rozwiązań. Co więcej, nie trzeba pilnować codziennego podlewania, zapisując terminy nawadniania na lodówce lub w innym, równie widocznym miejscu w domu. Z systemem nawadniania Elho ze spokojną głową możemy zostawić rośliny nawet na dłuższy czas, a po powrocie z wojaży zastać je w idealnej kondycji!

podlewanie roślin w trakcie urlopu

Jak to się robi?

System nawadniania to niezwykle proste narzędzie, które wymaga minimum naszego wysiłku, dając maksimum efektów końcowych. Jedyne, co należy zrobić, to napełnić pojemnik o pojemności 0,5l wodą, a następnie umieścić go w donicy, kierując otwór do gleby. I już! Grawitacja zrobi swoje, a roślina będzie pobierać samodzielnie wodę w optymalnych odstępach czasu.

podlewanie roślin w trakcie urlopu 2

podlewanie roślin na urlopie c 2

podlewanie roślin na urlopie c 1

Gotowe! Teraz możecie ruszać w podróż bez większych zmartwień i obaw, w jakim stanie będą rośliny po Waszym powrocie. Udanych i zielonych wakacji!

podlewanie roślin na urlopie c 3

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz