Jak działa nowoczesny kwietnik na lampy?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Donice montowane na latarniach i słupach to rozwiązanie, które coraz częściej można zauważyć zarówno w polskich, jak i europejskich miastach. Co jednak sprawia, że kwietniki umieszczane w tych nietypowych miejscach dają aż tak spektakularny efekt? Oto sekret pięknego ukwiecania dowolnej przestrzeni:

Kwietniki na lampy JiflorŹródło: www.atech-pl.eu

Wkładka uprawna

To największa zaleta kwietników na lampy Jiflor marki Atech. Wykonana z wytrzymałego polietylenu misa jest idealnie dopasowana do rozmiarów pojemnika. Umieszczona wewnątrz niego staje się mobilną donicą, w której nasadzone zostają rośliny. W razie zmiany dekoracji, wystarczy usunąć wkładkę wraz zawartością, by móc szybko i sprawnie zastąpić ją nowym ukwieceniem.

kwietnik na lampy jiflorŹródło: www.atech-pl.eu

Podwójne dno

Jest kolejnym atutem kwietników montowanych na latarniach. To właśnie tutaj zbiera się nadmiar wody, który dla wyeliminowania ryzyka gnicia, oddzielony jest od systemu korzeniowego specjalną kratką. Dzięki podwójnemu dnu gleba zostaje idealnie napowietrzona, co w efekcie daje niezwykle piękne i zdrowe kwiaty, które szybko wypełniają pojemnik i całkowicie zakrywają jego konstrukcję. Efektem jest kwitnąca misa ponad głowami przechodniów!

Kwietnik na lampy Jiflor AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Solidne mocowanie

Gwarantuje, że kwietniki na lampy Jiflor nigdy nie przemieszczą się z miejsca przeznaczenia. Dedykowany dla rozmaitych średnic słupa latarni system mocowań sprawia, że dekoracja jest solidnie przytwierdzona do powierzchni i nie przesunie się nawet po obsadzeniu. Dzięki temu wiszący kwietnik od Atech może z powodzeniem trafić w dowolną przestrzeń, w której brakuje naturalnej roślinności i miejsca na stojące dekoracje: taki sposób ukwiecenia pozwala efektownie, a przede wszystkim bezpiecznie ożywić place, skwery i deptaki.

Kwietnik na lampy Jiflor AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Uniwersalne rozwiązanie

Kwietniki od Atech dedykowane są do montażu na latarniach, jednak ich półsferyczna budowa pozwala stosować je również na inne sposoby. Wykorzystując połowę misy, można wprowadzić roślinność na elewacje, mury oraz ogrodzenia. W tym przypadku ogromnym atutem jest również bezpieczeństwo gotowej dekoracji: system specjalnych haków solidnie mocuje kwietnik na płaskiej powierzchni. Wystarczy jedynie dobrać kolorystykę pojemnika oraz jego optymalny rozmiar, by móc cieszyć się piękną dekoracją nawet w problematycznych miejscach.

kwietniki na lampy JiflorŹródło: www.atech-pl.eu

Oto i sekret pięknego ukwiecenia!

Kwietnik na lampy Jiflor AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Kwietnik na lampy Jiflor 800 AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Dodaj komentarz