Jajka jak malowane! Ręcznie zdobione pisanki XXL ozdobiły ulice austriackiego miasteczka Fürstenfeld

Organizowanie ciekawych aktywności dla mieszkańców to coraz częstsza praktyka. Po czasie przedłużających się lockdown’ów w pandemii musieliśmy na nowo nauczyć się nawiązywać relacje w przestrzeni miejskiej,  a także przystosować się do nowej rzeczywistości. Dlatego też wiele miast wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i zaprasza ich do wzięcia udziału w rozmaitych wydarzeniach. Austriackie miasto Fürstenfeld doskonale zorganizowało i przeprowadziło akcję wspólnego malowania jajek wielkanocnych. Poznaj szczegóły w naszym wpisie!
Stadtmarketing Fürstenfeld

 

21 jajek fiberglassowych XXL

Wydział Stadtmarketing Fürstenfeld, czyli odpowiednik tzw. biura marketingu miejskiego, zakupił od firmy Terra Group 22 jajka XXL wykonane z fiberglassu. Zdecydowali się na model T100, dzięki czemu jajka były widzialne już z dużej odległości. Jajka zostały odpowiednio przystosowane do umocowania ich na latarniach miejskich. W ramach inicjatywy jajka zostały odpowiednio rozdzielone między rozmaite lokalne instytucje – szkoły, stowarzyszenia i grupy artystyczne. Każda osoba biorąca udział w akcji mogła wykazać się przy tym swoją pomysłowością i kreatywnością. Finalnie każde z 22 jajek XXL zostało niezależnym dziełem sztuki!

Przystrajanie miasta wzdłuż głównej ulicy

Gotowe jajka pomalowane przez lokalnych artystów zostały umieszczone wzdłuż głównej ulicy miasta – Hauptstraße. To właśnie ona posłużyła za swego rodzaju galerię prac mieszkańców. Taka wystawa na świeżym powietrzu stworzyła barwną, a zarazem efektowną scenerię. Fiberglassowe jaja XXL zwracały uwagę mieszkańców i przyjezdnych, a artyści mogli z dumą podziwiać swoje dzieła podczas popołudniowych spacerów. Dzięki świetnej koordynacji projektu ze strony Stadtmarketingu Fürstenfeld można było podziwiać wyjątkowy efekt końcowy.

Własnoręcznie wykonane dekoracje na plus dla miasta!

Akcja malowania jajek XXL okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ zaangażowała zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mieszkańcy miasta, lokalni artyści, uczniowie szkół, ale też amatorzy sztuki, mogli wziąć udział w dekorowaniu jajek zgodnie z własnymi pomysłami i preferencjami. Każde jajko było unikalne i wyjątkowe, odzwierciedlając różnorodność talentów i wyobraźni mieszkańców.

Ta inicjatywa nie tylko przyczyniła się do wzbogacenia estetyki miejskiego krajobrazu, ale przede wszystkim umożliwiła mieszkańcom nawiązanie bliższych więzi społecznych. Praca nad malowaniem jajek XXL była okazją do wspólnego działania, wymiany pomysłów i wzajemnej inspiracji. Ludzie spotykali się na placach, w parkach i na ulicach, aby razem tworzyć coś pięknego i wyjątkowego.

Akcja malowania jajek XXL była doskonałym przykładem, jak poprzez sztukę i twórczość można zbliżyć ludzi i uczynić miasto bardziej przyjaznym i radosnym miejscem. To wydarzenie stało się integralną częścią kulturalnego życia miasta Fürstenfeld i z pewnością zostanie zapamiętane jako niezapomniane doświadczenie dla wszystkich jego uczestników.

Niech ta inspirująca inicjatywa stanowi przykład dla innych miast, pokazując, że twórcze akcje integracyjne mogą przynieść wiele radości i wzmocnić więzi społeczne. Wspólne malowanie jajek XXL to nie tylko sposób na udekorowanie przestrzeni miejskiej, ale także na budowanie silniejszej i bardziej zjednoczonej społeczności.

 

Akcję współtworzyli:

Vladimir Popov, Gertraud Wagner, Waltraud Trummer, Bettina Steiner, Hildegard Sammer, Hans Belfin,

Lebenshilfe Fürstenfeld,

studenci BG/BRG Fürstenfeld

i uczniowie Mittelschule Fürstenfeld

Działanie miejskiego działu marketingu przy wsparciu gminy Fürstenfeld

Zdjęcia wykonane przez Stadtmarketing Fürstenfeld