Inspirujemy Naturą już dziesięć lat!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dziś Dzień Bloga, zatem świętujemy… i to podwójnie! Z przyjemnością oznajmiamy, iż Prawdopodobnie Najlepszy Blog o Zieleni Miejskiej  – Inspirowani Naturą – świętuje swoje dziesięciolecie! Szampany strzelają, sztuczne ognie błyszczą, ach, cóż to była za niesamowita dekada!

Jubileusz na dzień bloga

Choć obecnie tygodniowo odwiedza nas kilka tysięcy Inspirowanych Naturą czytelników, to wszystko zaczęło się, jak to zwykle bywa – zupełnie niewinnie. Nasz blog powstał jako merytoryczne wsparcie dla istniejącej już wtedy od 16 lat na rynku firmy Terra Group. W tym momencie i nasz założyciel, i my sami jesteśmy starsi o całą dekadę. Przybyło nam nieco zmarszczek, ale to dobre zmarszczki – płyną one z doświadczenia, które nadal, codziennie zdobywamy. Co prawda w wymagającym, blogowym świecie dekada to już sędziwy wiek, my ani nie spoczywamy na laurach, ani nie zwalniamy! Nic bardziej mylnego! Od tego czasu niezmiennie naszym celem jest inspirować Mieszkańców oraz Włodarzy polskich i europejskich miast do wprowadzania zielonych zmian w swoim otoczeniu. Podsuwamy pomysły i śledzimy postępy – jesteśmy stale otwarci na kolejne, niebanalne przedsięwzięcia!

blog-inspirowani-natura-10-lat-wczesniej
Tak wyglądał nasz blog w pierwszej odsłonie – 2011 rok

Nieśmiałe początku

04.08.2011, godzina 11:29 – świat polskiej blogosfery „usłyszał” o swoim najmłodszym dziecku. To właśnie wtedy pojawił się pierwszy, historyczny wpis Inspirowanych Naturą: „W centrum miasta kwiaty”! Początkowo tworzyliśmy nieregularnie, jednak w miarę upływu czasu okazało się, że najświeższe wieści ze świata zieleni  (nie tylko miejskiej!) przyciągają coraz więcej czytelników. Nie mogliśmy Was zawieść! Zakasaliśmy więc rękawy i…

wpis-w-centrum-miasta-kwiaty
„W centrum miasta kwiaty” – pierwszy wpis na blogu Inspirowanych Naturą

Poczuliśmy Flower Power

Już po roku tworzyliśmy regularnie – niemal codziennie na łamach bloga pojawiał się nowy wpis. Czy wpadliśmy w rutynę? Absolutnie, zdecydowanie, bezwzględnie: NIE. Tematów na kolejne wpisy było co niemiara, a obserwacja światowych trendów codziennie dostarcza nam nowych inspiracji. Przez cały ten czas pamiętamy o naszym założycielu – firmie Terra Group, której działalność nadal jest w centrum naszej tekstowej twórczości.  Kolejne realizacje, podczas których w polskich miastach pojawiają się nowe roślinne dekoracje, zachwycające zdjęcia pełne kolorów i roślin w miejscach, w których jeszcze przed kilkoma chwilami ich nie było… No cóż, tematy pojawiały się same, a niekiedy trudno wręcz z całej tej puli wybrać najważniejszy, który dziś właśnie zagości na łamach bloga.

Jesteśmy w mediach. Social mediach!

Idziemy z duchem czasu. Na początek elektroniczny pamiętnik – blog online. Na drugi ogień poszły kanały social media. Chcąc dotrzeć do miłośników zieleni miejskiej, nie można polegać tylko na jednym medium – dołączyliśmy więc do grona użytkowników Facebooka. Nasz profil w tym serwisie – Inspirowani Naturą, śledzi obecnie ponad 18 tysięcy osób. Znaleźć nas można również na Instagramie oraz portalu YouTube.

Które miasto jest Najpiękniej Ukwiecone?

Pewnie Twoje? A może Twoje? Wasze? Z pewnością wszyscy macie rację! Właśnie dlatego wraz z założeniem bloga jednocześnie zainicjowaliśmy, początkowo – skromny, konkurs fotograficzny, który ewoluował do niesamowitych rozmiarów. Obecnie znacie go jako plebiscyt Terra Flower Power, który co roku przyciąga dziesiątki tysięcy głosujących (w tegorocznej edycji oddaliście aż 20 558 głosów!) i jeszcze większe rzesze śledzących. Nic dziwnego – wszak Najpiękniej Ukwiecone Miasto to miano nie do pogardzenia, a nasz patron – firma Terra Group co roku przekazuje zwycięzcom warte tysiące złotych nagrody – wieże kwiatowe i kwietniki, które w przyszłości przyczynią się do stworzenia jeszcze bardziej inspirowanych naturą przestrzeni. Więcej o plebiscycie przeczytasz tu – klik.

terra flower power
W tegorocznym plebiscycie Terra Flower Power oddaliście aż 20 558 głosów!

Guten Tag i Good Morning

Z roku na rok było nas coraz więcej. Wobec takiej popularności… Dlaczego by nie zacząć inspirować również naszych sąsiadów? Tak właśnie powstały nasze blogi-córki: wersja anglojęzyczna: www.greenspired.eu „narodzona” 7.07.2020 oraz jej nieco starsza, niemieckojęzyczna siostra www.greenspired.de, o której sieć usłyszała 30.10.2013. Zajrzyjcie do naszych serwisów, jeśli władacie językami obcymi i koniecznie zaproście do nich znajomych zza granicy!

Przed nami kolejne dekady!

Czy Inspirowani Naturą zwalniają? Czy przechodzą na blogową emeryturę? Nie, nie i jeszcze raz nie! Nadal możecie liczyć na nas możliwie jak najczęściej. Obiecujemy śledzić, komentować i publikować najciekawsze w Waszych okolicach „zielone trendy” – niezmiennie liczymy również na Waszą, czytelniczą pomoc. Jesteśmy wdzięczni za każdy Wasz sygnał, który wart jest nagłośnienia na blogu, równie chętnie od czasu do czasu przekażemy Wam pałeczkę, udostępniając karty kolejnych wpisów, byśmy mogli wspólnie tworzyć Prawdopodobnie Najlepszy Blog o Zieleni Miejskiej jeszcze co najmniej przez następne dziesięć lat!


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz