Inspirujące oblicze restauracji

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zabieganie o względy Klienta to ciągła rywalizacja, wymagająca śledzenia działalności konkurencji. W czołówce stawki pozostaną jedynie ci, którzy zadbają o najdrobniejsze szczegóły. Atrakcyjna karta dań i dobra lokalizacja mogą nie wystarczyć. Do osiągnięcia sukcesu trzeba jeszcze czegoś więcej…

Statystyki są nieubłagane: jedynie 20% nowych lokali zdoła się utrzymać na rynku dłużej, niż jeden rok. Można przy tym zauważyć, że liczba restauracji pozostaje od kilku lat na podobnym poziomie. Potwierdza to teorię, że nie istnieje skuteczny przepis na sukces. Warto jednak przestrzegać kilku zasad, pozwalających znaleźć się w gronie tych, którzy przetrwają.

Wyrazista propozycja

Dobry restaurator o kreatywnej duszy sprawi, że Klient nie będzie się nudził – wystarczy odpowiednio zająć jego wzrok. Nastrojowe, podświetlane donice to doskonały pomysł na połączenie oryginalnego oświetlenia oraz niespotykanej dekoracji. Idealnie zorganizują każdą przestrzeń wokół siebie, nie dając szans innym elementom wyposażenia wnętrz. Grają pierwsze skrzypce w każdej aranżacji, nadając jej nowoczesny, indywidualny wyraz, całkowicie zmieniając układ danego pomieszczenia. Ciekawym pomysłem byłoby wypełnienie ich aromatycznymi ziarnami kawy, pachnącymi pomarańczami, jabłkami, które dodatkowo pobudzą zmysły i wyobraźnię. Warto kusić Klienta nie tylko nowoczesnym designem, ale również atrakcyjnym zapachem.

duże doniceŹródło: archiwum Terra

Nowatorska koncepcja

Duże donice TerraForm nie tylko efektownie wypełnią pustą przestrzeń, ale także wyeksponują umieszczone w nich rośliny. Sadząc w nich prawdziwych rozmiarów drzewa, z podjazdu eleganckiej restauracji stworzyć można miejsce jeszcze bardziej wyszukane, a przy tym niezwykłe. Odpowiednio dobrane będą współgrały z odcieniem ścian, nadając wnętrzu przytulnego charakteru. To wrażenie z pewnością spotęgują podświetlane, duże donice TerraForm, które w nowy sposób zdefiniują tożsamość danego pomieszczenia.

duże doniceŹródło: archiwum Terra

Niecodzienna reklama

Chcąc przyćmić dotychczasowe przedsięwzięcia, warto posłużyć się nowatorską koncepcją i wprowadzić w przestrzeń lokalu fantazyjne detale. Doskonałą szansą na to są okazjonalne wydarzenia i eventy, podczas których duże donice mogą okazać się skutecznym narzędziem marketingowym – można w nich umieścić gadżety reklamowe oraz wizytówki. Widniejące na nich logo restauracji, zostanie z pewnością zauważone przez wszystkich przechodniów.

duże doniceŹródło: archiwum Terra

Cała gama wrażeń

Aranżowanie restauracji wymaga zgrania wielu elementów: lokalizacji, menu, ilości miejsc, przestrzeni sali jadalnej oraz dekoracji. Nie warto „zagracać” otoczenia przypadkowymi, banalnymi bibelotami. Stworzenie niepowtarzalnego nastroju wymaga od restauratora dokładnego przemyślenia rodzaju działalności i charakteru grupy odbiorców. Grunt to wyróżnić się na tle innych, a czy jest na to lepszy sposób, niż duże donice na witrynie lokalu? Szeroki wachlarz kolorów, kształtów i faktur sprzyja wszechstronnemu zakresowi zastosowań. Duże donice TerraForm doskonale wkomponują się w aranżację każdej restauracji. Nie ma znaczenia, czy chodzi o restaurację grecką, pełną jasnych barw lub hiszpańską, z motywami tradycyjnej korridy – oryginalne, duże donice dopełnią wystroju wnętrza, nie naruszając przy tym jego pierwotnego charakteru. Co ważne, donicom nie są w stanie zagrozić najbardziej skrajne warunki atmosferyczne, a dzięki temu, że są lekkie, można dowolnie decydować o ich położeniu: wewnątrz lub na zewnątrz, gdzie będą nietypową ozdobą placu przed lokalem.

donice duze2Źródło: archiwum Terra

Nowe restauracje „wyrastają” niczym grzyby po deszczu. Otwarcie biznesu nie przysparza już żadnych problemów, prawdziwą sztuką jest dopiero utrzymanie się na rynku. Pośród wszechobecnej powtarzalności, warto postawić na charakterystyczny element w postaci dużych donic. Zgodnie z główną zasadą biznesu: wyróżnij się lub zgiń!

Dodaj komentarz