Wieczorny spacer po Rybniku – iluminacje świąteczne budują klimat

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W okresie świątecznym rynki, deptaki, place miast i miejscowości stroją się w ozdoby bożonarodzeniowe, które za sprawą wielu tysięcy małych lampeczek po zachodzie słońca całkowicie odmieniają przestrzeń. Iluminacje świąteczne tworzą niepowtarzalny magiczny klimat i zachęcają do wieczornych spacerów, nawet pomimo mroźnej, zimowej pogody. Dzięki pomocy pani Renaty Zawadzkiej (zachęcamy do odwiedzenia jej profilu na Instagramie – renii79), której zdjęcia powaliły nas na kolana, możemy wybrać się na wirtualną podróż po centrum Rybnika. 

Dla każdego coś miłego – choinka żywa i sztuczna

Rybnik nie dał się pochłonąć odwiecznej dyskusji o tym, która choinka jest lepsza – żywa czy sztuczna. Włodarze miasta zdecydowali się pójść na kompromis i mieszkańcy oraz goście mogą podziwiać główne świąteczne drzewko w dwóch wersjach. Na rynku Zarząd Zieleni Miejskiej postawił ogromną 10-metrową jodłę kaukaską, która została przystrojona w lampki, niebieskie i srebrne bombki, dzwonki i śnieżynki. 

Natomiast na ulicy Jana Sobieskiego II znajduje się wyjątkowa iluminacja świąteczna w kształcie bożonarodzeniowego drzewka, która została zbudowana z wielu kul led. Dekoracja świetlna nie jest zwieńczona tradycyjną gwiazdą, z jej czubka w każdą stronę rozchodzi się baldachim wykonany z lampek choinkowych. Stelaż dekoracji sprytnie zamaskowano igliwiem. Do wykonania tej niecodziennej iluminacji świątecznej zastosowano zarówno ciepłe światełka, jak i zimne, dzięki czemu całość prezentuje się niezwykle pięknie.

Chociaż dwie duże choinki stanowią już nie lada atrakcję, podczas spaceru po Rybniku z pewnością spotkasz wiele żywych, przystrojonych drzewek, a także symboli świąt w mniej tradycyjnym wydaniu np. białych, drewnianych dekoracji czy nakładek na wieże kwiatowe w kształcie stożka ze srebrnymi bombkami i lampkami choinkowymi. 

Rybnik stawia na oryginalne iluminacje świąteczne

Nie ulega wątpliwości, że iluminacje świąteczne w Rybniku stoją za niepowtarzalnym efektem, który udało się uwiecznić pani Renacie na zdjęciach. Na rynku znajduje się ogrom świecących dekoracji, że aż trudno by było zliczyć, ile lampek rozświetla tam mrok. Nad uliczkami zawieszone są kilometry sznurów ze światełkami, a przechodniom na chodnikach towarzyszą okazałe kule led podobne do tych, z których zbudowana jest jedna z choinek miejskich. Dodatkowo renifery w zaprzęgu Świętego Mikołaja błyszczą tak, że jego sanie nie potrzebują dodatkowego oświetlenia, by bezpiecznie poruszać się po niebie. 

To nie wszystkie iluminacje świąteczne. Niedaleko ratusza znajduje się ciekawa konstrukcja z ledowymi aniołkami, gwiazdami i chmurami, na której tle można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Okolicę Bazyliki Świętego Antoniego rozjaśniają dwa anioły. Jeden z nich gra na trąbce, a drugi na harfie. 

Jakby tego było mało, w okresie bożonarodzeniowym na rybnickim rynku pojawia się diabelski młyn. Koło widokowe nie tylko stanowi niemałą atrakcję dla mieszkańców i turystów, z której można podziwiać iluminacje świąteczne z góry, ale dodatkowo dodaje do urokliwego krajobrazu kolorowej poświaty. 

Drogę wskażą duże kule led

Na nieco więcej uwagi zasługują duże kule led, które w Rybniku pełnią specjalną funkcję. Są łącznikiem dwóch najbardziej reprezentatywnych przestrzeni w centrum – rynku i placu Jana Pawła II znajdującego się przed Bazyliką Świętego Antoniego. Ustawione na specjalnym stalowym stelażu prowadzą przechodniów z jednego miejsca do drugiego. A dodatkowo pozwalają tworzyć naprawdę przepiękne ujęcia rozświetlonych uliczek. 

Chociaż największy efekt kule led robią po zmroku, gdy cała konstrukcja zostaje podświetlona, to ze względu na bardzo ciekawą ażurową formę w ciągu dnia również prezentują się bardzo dobrze. A także świetnie pasują do pozostałych iluminacji świątecznych na rynku i przed Bazyliką Świętego Antoniego.

Zachwycające iluminacje świąteczne w Rybniku

Iluminacje świąteczne w Rybniku prezentują się oryginalnie i wyjątkowo. Przede wszystkim jest to zasługa wyboru ozdób, które pasują do siebie i sprawiają, że centrum jest jedną spójną całością. Spacer po takim miejscu jest samą przyjemnością, dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni pani Renacie Zawadzkiej za podzielenie się zdjęciami. Dzięki temu nawet bez wychodzenia z domu można zachwycić się pięknie oświetloną przestrzenią miejską. 

Uważasz, że Twoje miasto również zachwycające iluminacje świąteczne lub udało Ci się zrobić piękne zdjęcia z jakiegoś miejsca? Zachęcamy do kontaktu z nami! 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz