Hydrożelowa iniekcja doglebowa

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zasolenie, zanieczyszczenia gleby, rozbudowa infrastruktury nie służą miejskim roślinom. Zwłaszcza teraz, przed wiosną, należy zapewnić im najlepsze warunki do rozpoczęcia nowego okresu wegetacji.

hydrogel terra

W miejscach silnie zabudowanych, w centrach i na pasach przydrożnych warunki są szczególnie niesprzyjające – jednak przy pomocy hydrożelu można je łatwo poprawić. Ta substancja dostarczy wodę i składniki odżywcze bezpośrednio do korzeni roślin.

hydrogel w nasadzeniach miejskichŹródło: www.hydrogel.pl

Hydrożel Terra jest z powodzeniem stosowany podczas nasadzeń miejskich, jednakże brak wody dokucza nie tylko młodym sadzonkom. Problem ten dotyczy również dorosłych drzew, które często sadzone są na placach i w ciągach komunikacyjnych. Ich system korzeniowy ukryty jest pod utwardzoną powierzchnią, która blokuje dostęp wody, składników odżywczych i tlenu.

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl

Drzewa są więc osłabione, przez co nie spełniają roli dekoracyjnej, są podatne na choroby, a ich leczenie generuje wysokie koszta. Są też  niebezpieczne dla przechodniów – mogą złamać się w każdej chwili.

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl

Dorosłym drzewom również może pomóc hydrożel Terra – innowacyjnym i skutecznym rozwiązaniem jest  jego iniekcja doglebowa. Aby poprawić kondycję rośliny, należy wtłoczyć uwodniony i wzbogacony nawozami hydrożel w odstępach 50 cm w obrębie strefy korzeniowej.

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl

Metoda jest ratunkiem dla gleb wyniszczonych przenawożeniem, stosowaniem soli do przeciwdziałania oblodzeniu czy zaśnieżeniu. Najskuteczniejszym sposobem na eliminację zasolenia jest iniekcyjne wypłukiwanie soli znaczną ilością wody. Następnie można stosować metody iniekcyjnego aplikowania hydrożelu Terra wzbogaconego nawozami.

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl

Liczne badania naukowe dowiodły skuteczności hydrożelowej iniekcji doglebowej. Badacze zgadzają się, że „najgroźniejszymi dla drzew w miastach są te przyczyny, które mają wpływ na rozwój korzeni drzew”.  (prof. dr hab. Marek Kosmala, 2001)

hydrogeleŹródło: www.hydrogel.pl

Przykład doskonałego działania iniekcji doglebowej można obserwować w na Placu parkingowym MOSiR w Chojniach oraz na Alei kasztanowców w Pabianicach.

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl

Chojnice: przed iniekcją

hydrogel terra
Źródło: www.hydrogel.pl

Chojnice: po iniekcji hydrożelowej

hydrogel terra
Źródło: www.hydrogel.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

2 komentarze do “Hydrożelowa iniekcja doglebowa”

Dodaj komentarz