Hydrogele – źródło życia dla Twoich roślin

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Potrzeby i możliwości wykorzystania wody rosną, a zasoby wręcz przeciwnie. A przecież woda jest niezbędna do życia ludziom jak i roślinom, bez niej nie są wstanie  się rozwijać. A zatem jak najprościej zapewnić im źródło życia?

Na polskim rynku coraz częściej można spotkać produkty przeznaczone dla zawodowych ogrodników oraz hobbystów, które mają usprawnić produkcję, zmniejszyć jej koszty i sprawić, by czas poświęcony na pielęgnację roślin stał się przyjemny. Jednym z takich produktów są hydrogele firmy Terra przeznaczone do agrokultury.

Czym są hydrogele?

Hydrogele  zwane również superabsorbentami to wielocząsteczkowe, usieciowane i nierozpuszczalne polimery, które nie tylko zaopatrują rośliny w wodę, ale również – dzięki  swym unikalnym właściwościom – poprawiają jakość podłoża.

Właściwości

Hydrogele to w większości produkty ekologiczne, które są neutralne dla środowiska oraz bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin. Zalecane są do wykorzystywania w przestrzeni miejskiej, ponieważ poliakrylany po okresie 3-5 lat ulegają całkowitej biodegradacji. Najważniejszą właściwością hydrogeli jest bardzo duża zdolność sorpcyjna wody. Dla przykładu 1g czystego hydrogelu potrafi zmagazynować od 300 do nawet 1000 ml wody.


Cześć!
Bądź na bieżąco z naszymi treściami!
Chcesz być pierwszym, który dowie się o nowych wpisach na blogu? Zapisz się teraz, aby otrzymywać ekskluzywne powiadomienia! Pozdrawiamy,
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz