Godzina dla Ziemi

19 marca 2013
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dokładnie 23 marca odbędzie się kolejna edycja akcji ekologicznej „Godzina dla Ziemi WWF”. To prosta idea, która szybko przerodziła się w największą na świecie inicjatywę społeczną. Jak będzie tym razem?

Godzina dla Ziemi WWF

Źródło: https://www.godzinadlaziemi.pl

W tegoroczną akcję włączyły się gwiazdy, które podejmą ekologiczne wyzwania: Michał Piróg z Agnieszką Szulim są gotowi przepłynąć Wisłę na tratwie z butelek PET, Kinga Rusin spróbuje zdobyć szczyt Pałacu Kultury i Nauki… w szpilkach. A politycy zwaśnionych partii: Joanna Senyszyn z SLD, Jan Tomaszewski z PiS i Dorota Niedziela z PO zgodzili się wsiąść na jeden rower i przejechać się ulicami Warszawy.

Wszystko po to, aby zachęcić jak największą liczbę Polaków do zgaszenia światła wraz z setkami milionów ludzi na świecie. „Godzina dla Ziemi WWF” to również szansa na pokazanie naszego zaangażowania w ochronę środowiska nie tylko przez jedną godzinę, rok, ale na co dzień.

Rok temu światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 5 000 miast, w 150 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyło się ponad 50 miast i ponad 30 000 osób!

Podczas „Godziny dla Ziemi WWF” wygaszane jest oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie. Na przykład: Wieży Eiffla we Francji, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie czy też Spodka w Katowicach, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.

Inspirowani, zachęcamy Was do udziału w akcji! Wystarczy zgasić światło. Dla nas to prosta i łatwa czynność, dla Ziemi to zdecydowanie coś więcej…

Źródło: https://www.godzinadlaziemi.pl

Dodaj komentarz