Gdzie na łyżwy?

24 stycznia 2014
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zima zdołała już do nas dotrzeć, jednak jeśli to nadal za mało, polecamy zagraniczną wyprawę po najsłynniejszych lodowiskach. Oto przegląd miejsc, w których szaleństwo na łyżwach jest szczególnym doświadczeniem.

lodowiska na świecieŹródło: www.intopassion.pl

Co sprawia, że lodowiska zyskują miano „słynnych”? Przede wszystkim ich lokalizacja: na świeżym powietrzu, w centralnym punkcie wielkiej miasta lub wręcz przeciwnie: wewnątrz zabytkowych budynków. Zdarza się nawet, że na swoim koncie mają filmowe epizody.

lodowiska na świecieŹródło: www.travelin.pl

Podróż po najciekawszych lodowiskach rozpoczynamy w Ameryce Północnej, następnie przeniesiemy się do Europy a wycieczkę zakończymy w… Ameryki Południowej. Gotowi?

lodowiska na świecieŹródło: www.travelin.pl

1 Lodowisko przed Rockefeller Center – Nowy Jork

Najbardziej charakterystyczne lodowisko na świcie, otwarte aż do kwietnia. Położone jest na zbiegu Piątej i Szóstej Alei przed budynkiem Rockefeller Center, liczy sobie już 78 lat, ale nic nie wskazuje na to, że dokucza mu podeszły wiek. Występuje w filmach: pamiętacie przygody Kevina w Nowym Jorku?

lodowiska na świecieŹródło: www.travelin.pl

2 Lodowisko przed Narodową Galerią Sztuki – Waszyngton

W Narodowej Galerii Sztuki zwykle można podziwiać światowe dzieła sztuki, a zimą zakres atrakcji powiększa się o pokaźne lodowisko. Przejażdżkę po lodzie urozmaicają kramy z gorącymi napojami i szybkimi przekąskami.

lodowiska na świecieŹródło: www.travelin.pl

3 Lodowisko Wollman Skating Rink, Central Park – Nowy Jork

Położone w południowej strefie nowojorskiego Central Parku. Jest o dekadę młodsze od obiektu na Rockefeller Center . To właśnie po tym lodowisku jeżdżą bohaterowie kultowego filmowego romansu Love Story.

lodowiska na świecieŹródło: www.travelin.pl

4 Lodowisko na Kanale Rideau – Ottawa

Lodowisko powstało na kanale łączącym Ottawę z Kingstone nad jeziorem Ontario. To najstarszy kanał w Ameryce Północnej, co dało mu miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przestrzeń do szaleństwa na lodzie zaliczana jest do największych na całym świecie i liczy sobie 7,8 km. Dla zgłodniałych i zmarzniętych: kramy i stoiska z przekąskami oraz ciepłymi napojami.

lodowiska na świecieŹródło: www.tajemniczyswiat.cba.pl

5 Lodowisko na tarasie widokowym Wieży Eiffla – Paryż

W porównaniu z obiektami ze Stanów Zjednoczonych, jest to dosyć młode lodowisko. Liczy sobie dopiero 3 lata, jednak nie narzeka na brak zainteresowania. Lokalizacja na pierwszym piętrze na tarasie widokowym wieży Eiffla i kolorowa iluminacja sprawiają, że przejażdżka w tym miejscu jest niesamowitym doświadczeniem.

lodowiska na świecieŹródło: www.drprem.com

6 Lodowisko w Grand Palais – Paryż

Coś dla romantyków. Lodowisko znajduje się wewnątrz bajkowej hali Grand Palais.

lodowiska na świecieŹródło: www.intopassion.pl

7 Lodowisko przed budynkiem Somerset House – Londyn

Największa atrakcja Londynu w okresie zimowym. Lodowisko utworzono przed urzędowym budynkiem Somerset House. Niesamowita świąteczna iluminacja nadaje mu bajkowy charakter.

lodowiska na świecieŹródło: www.dealchecker.co.uk

8 Lodowisko Wiener Eistraum – Wiedeń

Prawdopodobnie najbardziej malownicze lodowisko na świecie. Położone w centrum Wiednia, otoczone klimatycznymi kawiarenkami i podświetlone klimatycznymi iluminacjami.

lodowiska na świecieŹródło: www.intopassion.pl

9 Lodowisko Zócalo – Meksyk

Ciepłe kraje nie są gorsze i swoje lodowiska mają. Jedno z nich powstało w stolicy Meksyku i świetnie prosperuje nawet pomimo stosunkowo wysokiej, jak na zimę średniej temperatury: 17 stopni powyżej zera. Dla Meksykanów, którzy nieczęsto mają do czynienia ze śniegiem i lodem, obiekt ten bywa nie lada zaskoczeniem.

lodowiska na świecieŹródło: www.travelin.pl

Na tym kończymy przegląd najciekawszych lodowisk na świecie. Do naszej dyspozycji pozostaje sieć rodzimych ślizgawek, może nie tak imponujących, jednak zapewniających równie dobrą zabawę na powietrzu.

Inspirowani, które z przedstawionych obiektów najchętniej byście odwiedzili?

 lodowiska na świecie Źródło: www.travelin.pl

lodowiska na świecieŹródło: www.travelin.pl

lodowiska na świecie
Źródło: www.travelin.pl

1 komentarz do wpisu “Gdzie na łyżwy?”

Dodaj komentarz