Gdynia Design Days 2012

Do 15 lipca trwają w Gdyni Design Days. W kontenerowym Terminalu Designu będzie można zobaczyć, jak zmieniły się w ostatnim czasie polskie miasta. Jak zmienił się design dworców i lotnisk po Euro 2012.

Gdynia Design Days to najważniejszy letni festiwal designu w Polsce. Piąta edycja to aż sześć wystaw kuratorskich, bogata oferta warsztatów dla projektantów, studentów wzornictwa oraz fanów designu w każdym wieku, panel biznesowy, wykłady specjalistów, projekcje filmowe, Super Sam Design, Gdyński Plener Projektowy oraz Spacery Szlakiem Gdyńskiego Modernizmu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na niektóre trzeba się jednak wcześniej zapisać.

Źródło: www.gdyniadesigndays.eu

Gdynia to miasto, które stawia na innowacje i dobrze zaprojektowaną przestrzeń publiczną. Gdynia Design Days od początku istnienia wpisuje się w tę filozofię. Festiwal jest platformą spotkań, dyskusji, wymiany doświadczeń i dobrych rozwiązań.

Sercem piątej, jubileuszowej edycji Gdynia Design Days będzie kontenerowy Terminal Designu, który po raz pierwszy w historii festiwalu stanie na skwerze Kościuszki. Terminal będzie przestrzenią, w której odbędą się warsztaty dla projektantów, studentów wzornictwa oraz fanów design, wykłady, projekcje filmowe, panel biznesowy oraz Super Sam Design.

Źródło: www.gdyniadesigndays.eu

Z designem będą mogli spotkać się nie tylko zawodowcy. Podczas warsztatów dla dzieci i amatorów projektowania oraz wieczornych pokazów filmowych z designem w roli głównej (m.in. znakomite dokumenty „Narrogin” oraz „Poużywajmy sobie”) organizatorzy ukażą, że wzornictwo to nie tylko biznes, ale styl życia, filozofia myślenia o tym, co nas otacza, a także świetna zabawa. Każdego, kto zechce zabrać trochę designerskich produktów do domu, zapraszamy na SuperSam design – targowisko designu, podczas którego będzie można zobaczyć i kupić prace młodych projektantów.

Źródło: www.gdyniadesigndays.eu

Projektanci będą mogli także nawiązać nowe kontakty i wymienić się doświadczeniami podczas panelu biznesowego, w którym udział wezmą firmy wykorzystujące wzornictwo w swoich codziennych działaniach. Moderatorem panelu będzie Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu Design Alive.Źródło: www.gdyniadesigndays.eu

Główna wystawa tegorocznej edycji, „Ładny kraj”, będzie podsumowaniem tego, jak zmieniła się przestrzeń publiczna w Polsce po największych przemianach ostatniego dwudziestolecia: po inwestycjach finansowanych z Unii Europejskiej, po wielkich porządkach na dworcach i lotniskach, po Euro 2012, po polskiej Prezydencji 2011. W jednym miejscu pokażemy i poddamy pod dyskusję obrazy, które tworzą wizerunek Polski nowoczesnej. Wszystko może być mądrze zaprojektowane. Podczas wystawy zobaczymy, jak wygląda design polskiej komunikacji miejskiej, ulic i placów, stadionów, szkół, szpitali, taksówek, kiosków z prasą, latarni, koszy na śmieci, pomników i cmentarzy, reklam przy drodze, znaczków pocztowych, dowodów osobistych, czy stron internetowych samorządów. Czy zmiany na lepsze zawsze oznaczają przemiany na piękniejsze?

Miejsce: Gdynia, Muzeum Miasta Gdyni

Termin: 7 lipca – 31 sierpnia

Wstęp bezpłatny

Więcej na temat imprez związanych z Gdynia Design Days znajdziecie na www.gdyniadesigndays.eu

Źródło: www.gdyniadesigndays.eu

Źródło: informacja prasowa