Gdy miasto jest sceną…

Gdy miasto jest sceną…

Tagi: Air through my Ashes, miasto, sztuka, taniec,


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

…dzieją się rzeczy magiczne. Zwykli przechodnie wędrują chodnikami, robią codzienne zakupy, wyczekują autobusu, jednak to wszystko pretekst to tego, by tańczyć!

W najnowszym projekcie zatytułowanym “Air through my Ashes” berliński tancerz baletowy, a jednocześnie fotograf – Mickael Jou połączył swoje dwie największe pasje. Efekt tej niezwykłej fuzji jest imponujący!

air-through-my-ashes-15

Pozornie zwyczajnie ludzie, wykonujący równie prozaiczne czynności, zdają się unosić nad szarymi chodnikami. Wystarczy odpowiednio uchwycić tę jedną chwilę, wycinek z całego spektaklu tańca, by nie tylko sam tancerz, ale również jedno otoczenie zmienić nie do poznania. Na fotografiach Mickaela można bowiem dostrzec zupełnie inną przestrzeń miejską niż ta, którą znamy – staje się ona sceną, inspiracją i pretekstem to zaprezentowania swoich (niezwykłych) umiejętności tanecznych.

air-through-my-ashes-14

Supermarket, szary plac, kręgielnia, most, metro – te wszystkie miejsca składają się na miasta, w których żyjemy, jednak nie zawsze dostrzegamy drzemiącej w nich magii. A by ją odkryć, wystarczy tylko aparat i czujne oko fotografa…

air-through-my-ashes-13

Inspirowani, zachęcamy do podobnego eksperymentowania w Waszych miastach – nie liczy się drogi sprzęt ani lata praktyki. Chwytajcie aparaty, pokażcie magię tkwiącą w Waszym otoczeniu i pochwalcie się światu swoimi talentami – nadesłane zdjęcia chętnie opublikujemy 🙂

źródło: www.123inspiration.com

Zapisz

Dodaj komentarz